Кіберполіція розповідає, як вінничанам захиститися від компʼютерних вірусів

Кіберполіція розповідає, як вінничанам захиститися від компʼютерних вірусів

11:13 19.04.2024

Інтернет-технології є неодмінною складовою нашого життя. Ми отримуємо диджитал-послуги від держави та бізнесу, передаємо мережею конфіденційну інформацію, спілкуємося онлайн з близькими на особисті теми. Правоохоронці застерігають – нерідко цими даними намагаються заволодіти зловмисники, переслідуючи власні інтереси.

Як зазначають у кіберполіції, при вчиненні злочинів хакери часто використовують шкідливе програмне забезпечення, зокрема, комп’ютерні віруси. Віруси можуть ховатися в програмах чи файлах, які ми завантажуємо з інтернету чи відкриваємо при натисканні на посилання. Зловмисники розсилають їх засобами електронного зв’язку, а також через фішингові сайти тощо.

До найпоширеніших видів шкідливого програмного забезпечення відносять:

 • стілер,
 • ратник,
 • кліппер,
 • майнер,
 • сніффер,
 • вірус-шифрувальник.

До базових стратегій захисту від комп'ютерних вірусів можна віднести такі:

 • ⁠Антивірусне програмне забезпечення. Регулярне оновлення та використання антивірусів є обов'язковим для ефективного захисту. Але не користуйтеся програмами, які мають російське походження через їхню ймовірну компрометацію з боку спецслужб країни-агресорки
 • ⁠Оновлення програм та операційної системи. Переконайтеся, що всі програми та операційні системи оновлені до останніх версій, що допоможе закрити потенційні вразливості
 • Обмеження інтернет-взаємодії. Утримуйтеся від завантаження файлів з ненадійних джерел та уникайте переходу за підозрілими посиланнями
 • Резервне копіювання даних. Регулярне створення резервних копій важливих файлів може врятувати вас від втрати даних
 • Розуміння загроз та вжиття ефективних заходів є важливою частиною забезпечення безпеки в цифровому світі.

Детальніше про ці види вірусів та як захиститися від такого шкідливого програмного забезпечення – читайте на сайті Кіберполіції.

Правоохоронці застерігають

Правоохоронці застерігають, що створення з метою протиправного використання, розповсюдження або збуту шкідливих програмних чи технічних засобів, а також їхнє розповсюдження або збут передбачає кримінальну відповідальність за ст.361-1 ККУ. Санкція передбачає до 5 років позбавлення волі.

А несанкціоноване втручання в роботу інформаційних (автоматизованих), електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних мереж передбачає кримінальну відповідальність за ст.361 ККУ. Санкція передбачає до 15 років позбавлення волі.

Нагадаємо, кіберполіція застерігає від чергової небезпечної схеми, участь в якій загрожує кримінальною відповідальністю. Така небезпека може чатувати на людей, які знаходяться в пошуку роботи або легкого заробітку.

Читайте також

У Вінниці майбутнім вогнеборцям презентували перший в Україні симулятор віртуальної реальності
Детальніше
Як не стати жертвою шахраїв та пропаганди: вінничанам радять не забувати про фактчекінг
Детальніше
МЗС створило цифрову особу зі штучним інтелектом, яка коментуватиме консульську інформацію для ЗМІ
Детальніше
Правоохоронці просять вінничан уважно ставитися до пропозицій проходження навчання в мережі
Детальніше
Щодня виготовляють 30 зарядних станцій: як розробки вінницьких інженерів допомагають на фронті
Детальніше
Безпека в інтернеті: у школах Вінниці проводять тренінги з кібербезпеки
Детальніше