Безпека в інтернеті у школах Вінниці проводять тренінги з кібербезпеки

Безпека в інтернеті: у школах Вінниці проводять тренінги з кібербезпеки

11:00 19.04.2024

Правильно користуватися гаджетами та як протидіяти кіберзлочинцям дізнались днями школярі Вінницької громади. У межах проєкту «Розширення можливостей правоохоронних органів у подоланні насильства щодо дітей в інтернеті» у закладах загальної середньої освіти проводять заходи з кібербезпеки. 

Організатори події – громадська організація «Френдзона» спільно з департаментом освіти Вінницької міськради.

Мета проєкту – навчити дітей розпізнавати та уникати онлайн-загроз, спілкуватися в інтернеті безпечно й відповідально, а також навчитись захищати себе від різних форм онлайн-насильства.

У межах навчального проєкту заплановано проведення просвітницьких заходів у всіх місцевих школах для учнів з 1 по 11 класів.

Як розповіла організаторка тренінгу Елеонора Руденко, усі курси адаптовані до вікових особливостей дітей. За її словами, наразі багато дітей не знає, чим загрожує онлайн-простір, тому й поширюють свою особисту інформацію на просторах інтернету.

Зараз розвиток цифрового світу створює підліткам нові виклики та загрози, тому нерідко діти можуть потрапити в інформаційну халепу. Тому й вирішили ініціювати такі тренінги, адже школярам потрібно розповідати та нагадувати про це, – прокоментувала Елеонора Руденко.

Своїми враженнями від почутого поділилась школярка Дарина Сандрачук. Їй сподобалось, що матеріал подали в доступній та цікавій формі.

Сьогодні ми говорили про сексуальне насильство в інтернеті та, власне, як цьому запобігти та куди звернутись. Про це потрібно не соромитись говорити, адже краще вберегти себе від злих намірів шахраїв, – сказала дівчина.

Як підсумувала директорка департаменту освіти Оксана Яценко, такі заходи з кібербезпеки допомагають дітям здобути необхідні знання та навички для безпечного користування інтернетом. 

Після проходження курсів батьки можуть бути впевнені, що їхні діти володіють необхідними знаннями для захисту себе в онлайн-просторі, – повідомила вона.

Нагадаємо, фішингові повідомлення та дзвінки, фальшиві інтернет-магазини, фіктивні оголошення на платформах для продажу та сумнівний інтернет-заробіток – це найпопулярніші схеми шахраїв. Таким способом вони отримують доступ до особистих даних.

Читайте також

У місті-партнері Вінниці Мюнстері провели захід на знак солідарності та дружби
Детальніше
Вінницький ліцей № 27 зібрав майже 346 тисяч гривень на підтримку ЗСУ
Детальніше
“Талант року – 2024” у Вінниці відзначили учнів, які здобули перемоги найвищого рівня
Детальніше
Учні Вінницької громади провели акцію «Ековишенський»
Детальніше
У Вінниці влаштували урок мужності для школярів
Детальніше
У Вінницькому ліцеї № 29 зібрали понад 200 тисяч гривень на дрон для оборонців
Детальніше