Кіберполіція застерігає вінничан - не станьте пособником шахраїв

Кіберполіція застерігає вінничан - не станьте пособником шахраїв

17:23 29.03.2024

Кіберполіція застерігає від чергової небезпечної схеми, участь в якій загрожує кримінальною відповідальністю. Така небезпека може чатувати на людей, які знаходяться в пошуку роботи або легкого заробітку.

Правоохоронці зазначають, що шахраї вигадують різні схеми з відмивання та легалізації коштів, отриманих незаконним шляхом. До багатьох із них залучені так звані дропи або "грошові мули" - люди, які за винагороду надають зловмисникам доступ до своїх банківських карток.

Зазвичай, дропів шукають серед людей, які прагнуть легкого заробітку або перебувають у скрутному фінансовому становищі. Найпоширенішим способом пошуку "грошових мулів" є пропозиції роботи, - зазначають у Вінницькій міській раді.

Попри обіцянки легкого і швидкого заробітку, "дропи" - найнижча ланка злочинної схеми, яку правоохоронці викривають однією з перших.

Людину, яка бере участь у таких схемах, можуть притягнути до кримінальної відповідальності на рівні з іншими учасниками схеми.

Нагадаємо, шахраї розсилають користувачам соцмереж повідомлення про неіснуючі виплати або допомогу. Надалі аферисти пропонують перейти за посиланням, які спрямовують на сайти-приманки, схожі на справжні сайти державних органів.

Читайте також

Як вінничанам захистити облікові записи в соцмережах - поради кіберполіції
Детальніше
З початку тижня на Вінниччині втопилося троє людей - як уникнути трагедії на воді
Детальніше
Хотів стрибнути з мосту: у Вінницькому районі поліцейські запобігли спробі самогубства
Детальніше
Кіберполіція застерігає вінничан від шахраїв, які пропонують “заробіток” в інтернеті
Детальніше
Вінницькі аферисти ошукували людей по всій країні на сотні тисяч гривень
Детальніше
Афери з діпфейками: кіберполіція застерігає вінничан від шахрайських схем
Детальніше