На Вінниччині впроваджують швейцарсько-український проєкт UCORD

На Вінниччині впроваджують швейцарсько-український проєкт UCORD

16:27 14.03.2024

14 березня заступник голови Вінницької обласної ради Анатолій Ткач, начальниця управління виконавчого апарату обласної ради Єлизавета Савчук та директорка Агенції регіонального розвитку Вінницької області Наталія Гижко взяли участь у першому засіданні Наглядової ради з впровадження швейцарсько-українського проєкту "Згуртованість та регіональний розвиток України" UCORD.

Під час засідання члени ради затвердили Статут про Наглядову раду щодо впровадження Швейцарсько-українського проєкту та склад Наглядової ради, куди, зокрема, ввійшли Вінницька обласна рада та обласна військова адміністрація.

Заступник голови обласної ради Анатолій Ткач відзначив, що Проєкт UCORD розвивається - це важливо, адже визначені ще кілька років тому пріоритети та напрями проєкту нині набувають більшої актуальності для всіх рівнів влади.

Зокрема, для обласної ради як засновника Агенції регіонального розвитку Вінницької області, очевидним і необхідним є питання подальшої підтримки установи. Це стосується і фінансування з обласного бюджету, і залучення партнерів зовнішньої підтримки. Прикладом цього для нас є Проєкт UCORD, - зазначив Анатолій Ткач. - У травні минулого року Вінниччина стала офіційним партнером Проєкту. Із серпня і по теперішній час Проєкт підсилює команду Агенції інституційно та інформаційно. Переконаний, що в подальшому наше довготривале партнерство та нові формати співпраці будуть сприяти ефективному розвитку Агенцій та відкриють нові перспективи для їх діяльності.

На Вінниччині впроваджують швейцарсько-український проєкт UCORD

Швейцарсько-український проєкт "Згуртованість та регіональний розвиток України" UCORD, втілюється за підтримки Швейцарії через Швейцарську агенцію розвитку та співробітництва компанією NIRAS Sweden AB з грудня 2022 року. У 2022-2023 роках проєкт провів ретельний відбір серед АРР України. Переможцями стали агенції регіонального розвитку:

  • Вінницької,
  • Сумської,
  • Тернопільської,
  • Хмельницької областей.
На Вінниччині впроваджують швейцарсько-український проєкт UCORD

Перша фаза проєкту триватиме до листопада 2026 року. Вона складається із трьох компонентів:

  • "Регіональний розвиток" передбачає надання практичної підтримки відновлення та розвитку України, а також розвиток регіональної політики в країні шляхом інституційного зміцнення агенцій регіонального розвитку (АРР);
  • "Розвиток потенціалу та екологічних послуг", спрямований на покращення надання публічних послуг у секторі WASAW (водопостачання, водовідведення та управління відходами) з акцентом на збереження навколишнього середовища;
  • "Соціальна згуртованість через культуру та залученість громадян", спрямований на побудову соціальної згуртованості через діалог, а також проєкти у сфері культури та креативних індустрій.

Метою проєкту UCORD є сприяння скоординованим діям з відновлення та злагодженого регіонального розвитку з боку громадян, бізнесу й органів влади, що у свою чергу покращує якість життя людей, зміцнює стійкість суспільства, мир та соціальну згуртованість в Україні.

Нагадаємо, у Вінниці відбулась робоча онлайн зустріч з керівництвом Європейської Асоціації місцевої демократії ALDA (European Association for Local Democracy) щодо консолідації зусиль та формування спільних кроків з метою створення Агенції місцевої демократії у Вінницькій області (LDA Vinnytsia).

Читайте також

У Вінницькій облраді запідозрили «штучне подрібнення витрат для уникнення Prozorro» при створенні креативного простору «Щедрик»
Детальніше
У Вінниці представили програму розвитку безбар'єрного простору
Детальніше
Представництво Вінниці у Брюселі ініціювало дослідження зеленої складової економіки міста
Детальніше
У Вінниці стартувала серія тренінгів з ефективної комунікації з ветеранами війни
Детальніше
У Вінниці дітей Захисників та ВПО познайомили зі світом графічного та вебдизайну
Детальніше
До Дня пам'яті та перемоги над нацизмом у Вінниці організували культурно-мистецький проєкт
Детальніше