Дружині вінничанина Віталія Кудрика вручили орден «За мужність» III ступеня (посмертно)

Дружині вінничанина Віталія Кудрика вручили орден «За мужність» III ступеня (посмертно)

16:34 14.03.2024

Вінницький міський голова Сергій Моргунов 14 березня від імені держави та громади передав дружині полеглого Захисника України Віталія Кудрика орден «За мужність» III ступеня (посмертно).

Чоловік Лесі майже 19 років пропрацював у Державній податковій адміністрації. Це його перша робота: «Він мені завжди говорив, що це не його робота – це служба».

Дружині вінничанина Віталія Кудрика вручили орден «За мужність» III ступеня (посмертно)

З перших днів великої війни чоловік добровільно пішов до місцевого військкомату. 12 березня його мобілізували та долучили до прикордонної комендатури швидкого реагування 24 прикордонного загону імені Героя України старшого лейтенанта Вячеслава Семенова. У складі цього загону він виконував бойові завдання на державному кордоні Чернігівської та Донецької областей.

З початком формування 15 мобільного прикордонного загону Державної прикордонної служби України Віталій добровольцем долучився до формування загону «Сталевий кордон».

Після проходження відповідної підготовки загін Віталія Кудрика відправили на бахмутський напрямок. У червні 2023 року чоловік прийняв свій останній бій. Разом з побратимами вони відбивали ворожий наступ. Вінничанин, навіть отримавши важкі поранення, до останнього керував діями своєї групи та відбивав наступ противника.

Були ситуації, коли Віталій не виходив на зв’язок. Але потім телефонував, казав, що все добре. Навіть частіше він нас заспокоював, казав, що все буде добре. Я сподівалася, що так буде й у той фатальний день… – згадує дружина Леся.

У Захисника залишилися дружина та двоє діток.

Нашому молодшому синочкові Дімі – майже три роки. Це сонечко, яке нас розвеселяє. Доньці – 19 років. І вона відчуває такий самий біль як я. Я можу з нею поговорити, і вона мене зрозуміє, – говорить Леся Кудрик. – Я завжди кажу, що мені, напевне, легше, бо я залишилася з дітьми… Як інші дружини… Це дуже важко.

Дружині вінничанина Віталія Кудрика вручили орден «За мужність» III ступеня (посмертно)

Війна забирає найкращих синів та доньок України. Віталію Кудрику – навіки 42 роки…

У нього було хобі – це сад у 200 дерев. Це яблуні та груші. Він говорив, що коли закінчиться війна, то зробить там пасіку і буде займатися бджільництвом. Цього, на жаль, не сталося… – з сумом говорить дружина полеглого оборонця.

Нагадаємо, у Вінниці вручили державні нагороди сім'ям загиблих Героїв, присвоєні захисникам указами Президента України посмертно. Також військові 111 окремої бригади Сил територіальної оборони ЗСУ передали пам'ятну дощечку та прапор родині загиблого побратима Олександра Гончарука.

Читайте також

Паливозаправник, "мавіки", рації, мікроавтобус закупила Вінницька громада для нацгвардійців
Детальніше
Дядя Гріша у Вінниці! Волонтер на кріслі колісному зібрав понад 8 млн грн на армію
Детальніше
В аварії на Запоріжжі загинув Захисник з Калинівщини Олександр Бертман
Детальніше
На два роки засудили колишнього військового з Тульчина, який просив "очистити Україну від нацистів"
Детальніше
Могилів-подільські прикордонники затримали “ухилянта”, який заскочив у вантажний потяг
Детальніше
В Резерв+ тепер став доступним військово-обліковий документ в електронному вигляді
Детальніше