У Вінниці створять представництво Європейської Асоціації місцевої демократії

У Вінниці створять представництво Європейської Асоціації місцевої демократії

13:53 14.03.2024

У Вінниці відбулась робоча онлайн зустріч з керівництвом Європейської Асоціації місцевої демократії ALDA (European Association for Local Democracy) щодо консолідації зусиль та формування спільних кроків з метою створення Агенції місцевої демократії у Вінницькій області (LDA Vinnytsia).

На зустрічі були присутні заступник голови обласної ради Ігор Івасюк, заступниця Вінницького міського голови Галина Якубович, начальниця управління виконавчого апарату обласної ради Єлизавета Савчук, Генеральний Секретар ALDA Антонелла Вальморбіда, представники ALDA, обласної ради, Вінницької міської ради та Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування.

Під час зустрічі обговорили можливості та перспективи, які відкриваються для Вінниччини внаслідок заснування LDA у Вінниці. Її діяльність буде поширюватись на всі громади області. Йшлося про досвід потенційних співзасновників Агенції місцевої демократії Вінниччини і загальні подальші кроки. Так, "Провінційна рада Барселони" підтвердила зацікавленість та наміри співпрацювати з Вінницею та областю через LDA Vinnytsia. Це дасть можливість зміцнити компетенції громад, сприятиме рівноправному партнерству та налагодженню демократичних процесів через спільні ініціативи та проєкти, - інформує Вінницька обласна рада.

Заступник голови обласної ради Ігор Івасюк подякував міжнародним партнерам за підтримку та висловив впевненість у тому, що їхній досвід буде надзвичайно корисним для громад нашої області.

По завершенню зустрічі учасники домовились про спільні дії, спрямовані на заснування на Вінниччині Офісу Європейської Асоціації місцевої демократії.
Довідково.

7 березня відбулась зустріч членів LDA у Києві, де ділились досвідом та напрацюваннями представники з різних областей України, що є членами ALDA, та обговорювали перспективи створення нових представництв Асоціації в Україні. Європейська асоціація місцевої демократії (ALDA) створена за ініціативи Ради Європи 1999 році. Організація налічує понад 350 учасників із 45 країн. До неї входять місцеві органи влади, асоціації та організації громадянського суспільства.

Нагадаємо, сьогодні вкрай важливо, щоб і Європа, і весь світ чітко розуміли, що Україна воює не лише за свої території та незалежність, а й захищає цінності демократії, свободи та рівності. І Вінниця одна із провідних громад в нашій державі, яка активно впроваджує євроінтеграційні процеси.

Читайте також

Активні містяни планують створити громадську організацію "Малі річки Вінниці"
Детальніше
"Не всі знайомі поставились із розумінням до мого вибору": депутат Вінницької облради Ілля Гуменчук рятує бійців на передовій
Детальніше
"Вільна українська" - у Вінниці стартували безкоштовні курси української мови
Детальніше
Байден і Зеленський підписали безпекову угоду між Україною та США
Детальніше
Вінницька делегація в Ukraine Recovery Conference та обмін досвідом з Берліном: міжнародні новини
Детальніше
У Вінниці ухвалили проєкт Програми комплексного відновлення території
Детальніше