Вінниця докупить обладнання для стоматкабінету, у якому надають послуги Захисникам та Захисницям

Вінниця докупить обладнання для стоматкабінету, у якому надають послуги Захисникам та Захисницям

14:20 26.01.2024

«Медичний стоматологічний центр» Вінниці поповниться двома сучасними рентгенапаратами. Один з них – мобільний – працюватиме на базі виїзного стоматкабінету. Обладнання закуплять за кошти міського бюджету. 

Відповідне рішення ухвалили депутати на засіданні сесії Вінницької міської ради 26 січня. Це рішення відповідає пріоритетам міської ради – турботі та стійкості, адже мобільний стоматкабінет надає послуги Захисникам і Захисницям.

Важливе рішення, яке стосується пріоритету “Турбота”. Виділяємо кошти на закупівлю рентгенапарата для нашої “Стоматології на колесах”. Ми запустили цей проєкт у серпні 2023 року. Бригади медиків, сформовані на базі стоматологічного центру, виїжджають безпосередньо у військові частини. З серпня 2023 року вони здійснили 13 виїздів і обслугували понад 600 військовослужбовців, – зазначив Сергій Моргунов.

Виїзна стоматологічна бригада з серпня 2023 року виїздили у такі міста:

  • Старокостянтинів,
  • Дніпро,
  • Херсон,
  • Могилів-Подільський та інші.

Лікарі мобільного стоматкабінету надали послуги 626 військовослужбовцям. З них 450 потребувало саме рентгенологічного обстеження.

У розпорядженні мобільного стоматкабінету вже був рентгенапарат, який подарував благодійник, проте, з часом, він вийшов з ладу. Тому міська рада ухвалила рішення закупити портативний рентгенапарат для мобільного стоматкабінету, а також стаціонарний панорамний рентгенапарат для обслуговування пацієнтів у закладі.

Для проведення точної діагностики та покращення надання стоматологічної допомоги виникла потреба у придбанні панорамного рентгенапарата. Врахуємо також, що заклад надає безоплатні послуги для наших оборонців, які несуть службу у різних містах України. Тож депутати вирішили підтримати важливе рішення про виділення коштів на придбання сучасних рентгенапаратів для обслуговування пацієнтів, серед яких – Захисники й Захисниці, – розповідає директор департаменту охорони здоров’я Вінницької міськради Олександр Шиш.

Мобільний рентгенапарат придбають повністю за кошти бюджету. А стаціонарний рентгенапарат – співфінансування бюджету громади та «Медичного стоматологічного центру».

Мобільний стоматкабінет — бюджет і волонтери

Мобільний стоматкабінет був створений за ініціативи міського голови Сергія Моргунова, його облаштували за кошти бюджету з допомогою волонтерів та підприємців. Стоматкабінет організували на базі автомобіля, який передала Вінницька міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги. 

Стоматкабінет має в розпорядженні необхідне обладнання для надання широкого спектра допомоги пацієнтам-військовим.

Нагадаємо, Вінниця продовжує підтримувати військовослужбовців. Зокрема, задля того, аби надавати широкий спектр стоматологічних послуг військовослужбовцям, створено мобільний стоматкабінет.

Читайте також

Вінниця передала бійцям FPV-дрони, «мавіки», зарядні станції та сухі душі
Детальніше
Вінниця прощається із 24-річним Героєм-кулеметником
Детальніше
Усі 37 нічних “шахедів” збили, у тому числі й ті, які кружляли над Вінниччиною
Детальніше
Вінниця прощається із полеглим 52-річним воїном-добровольцем
Детальніше
Вінниця прощається із полеглим 23-річним розвідником з бригади «Червона калина»
Детальніше
У Вінницькому ліцеї № 29 зібрали понад 200 тисяч гривень на дрон для оборонців
Детальніше