Вежа Артинова зазвучала п'ятьма мелодіями

Вежа Артинова у Вінниці зазвучала п'ятьма мелодіями

14:45 15.09.2021

Уже кілька днів з головного годинника міста звучать п'ять різних мелодій: Гімн України, марш "Стяг", "Подоляночка", "Щедрик" та "Ода до радості".

Вежа Артинова - туристична родзинка Вінниці. І до недавнього часу тричі на день з неї лунала всесвітньо відома мелодія "Щедрик" М. Леонтовича та Гімн України. А відтепер додались нові мелодії.

Щоденно з головного годинника міста о 9:00 лунає Гімн України, 12:00 - марш "Стяг". Це популярна композиція часів Української революції 1917-1921 років. Слова до неї написав Борис Грінченко, а от музика була народною. Вже в наш час лідер гурту "Хорея козацька" Тарас Компаніченко реконструював цей марш. Саме на основі його реконструкції була створена мелодія для вінницької Вежі.

В другій половині дня, а саме о 15:00, звучить "Подоляночка". Це весняна обрядова пісня-гра. Завдяки назві вона у багатьох безпосередньо асоціюється з Поділлям. О 18:00 лунає "Щедрик", але у  більш поліфонічній версії. А о 21:00 можна почути "Оду до радості". Варто відзначити, що спершу це був вірш Фрідріха Шиллера, а згодом Людвіг ван Бетховен поклав його на музику і включив до складу завершальної частини Дев'ятої симфонії. В наш час "Ода до радості" (безпосередньо мелодія) є гімном Євросоюзу.

Вежа Артинова звучить по-нову не тільки завдяки оновленню мелодій, а й завдяки тому, що ми замінили аудіообладнання. Встановили чотири сучасні колонки та один підсилювач. Дякуємо керівнику хору "Соломія" Назарію Давидовському та його колезі Миколі Андрущенку за допомогу у створенні мелодій. Вони нам допомогли із обробкою музики, аби відвідувачі площі Європейської могли насолоджуватися прекрасним звучання, - зазначив  директор Центру історії Вінниці Олександр Федоришен.

Нагадаємо, Чому зупинили годинник на вінницькій Вежі?

Читайте також

Кінохроніки Вінниці 1929 року
Детальніше
Кінохроніки Вінниці 1929 року
Детальніше
У Вінниці відбувся Музейний форум «Збереження і відновлення»
Детальніше
На Європейській площі у Вінниці поховані китайці
Детальніше
Розкопки покажуть: у Вінниці археологи почали ексгумаційні роботи на Європейській площі
Детальніше
Музей Вінниці отримав гумдопомогу від польських колег
Детальніше