У Вінниці анонсували старт соціального проєкту з ораторського мистецтва VERBUM

У Вінниці анонсували старт соціального проєкту з ораторського мистецтва VERBUM

15:22 05.04.2024

У Вінниці стартує соціальний проєкт VERBUM, який має на меті об’єднати мотивовану молодь, зацікавлену в покращенні навичок ораторського мистецтва. 

Про деталі 5 квітня представникам медіа, громадськості, молодіжної ради та виконавчих органів розповіли ініціаторки проєкту Ольга Сольвар та Оксана Лоянич, а також заступниця міського голови Галина Якубович та директорка департаменту соціальної політики міської ради Валентина Войткова, за підтримки яких відбудеться проєкт.

Проєкт VERBUM – соціально важливий, адже покликаний виявити творчу обдаровану молодь громади, сприяти розкриттю таланту і потенціалу учасників проєкту і найголовніше – розповісти світу про сильну Україну, її прогресивну молодь. А також проєкт має на меті навчити молодих вінничан професійно і якісно розкривати свої ідеї, впливати на думку інших та підсилювати свідомість нашого молодого покоління. Ініціатива проведення заходу належить активним і небайдужим вінничанкам – Ользі Сольвар і Оксані Лоянич. Їх добре знає наша територіальна громада: Ольга є тренеркою з ораторського мистецтва, Оксана – бізнес-коуч і власниця бізнес-школи Alter ego. Вони передають свою активну позицію нашій молоді, навчаючи її, спілкуючись та знаходячи цікаві теми, – розповіла заступниця міського голови Галина Якубович.

У Вінниці анонсували старт соціального проєкту з ораторського мистецтва VERBUM

Оскільки проєкт – соціальний та має патріотичне спрямування, його підтримує Департамент соціальної політики Вінницької міської ради. 

Проєкт цікавий і в умовах війни надзвичайно актуальний. Ми маємо сприяти патріотичному вихованню дітей та молоді, аби виховати наступне покоління свідомим і активним. Сподіваємось, що проєкт матиме успіх та об’єднає навколо себе мотивованих молодих інтелектуалів нашої громади, – зауважила директорка департаменту соціальної політики ВМР Валентина Войткова.

Про те, як з’явилася ідея проєкту, розповіла одна з його організаторок Ольга Сольвар.

Хочу подякувати за те, що міська влада підтримує ініціативу. Рік тому у Львові я потрапила на чемпіонат з ораторського мистецтва для молоді. Мені захотілося організувати таке і в нашому місті. На жаль, реалізацію довелося відкласти аж на рік. А потім ми зв’язалися з Оксаною Лоянич і вирішили втілити її в життя. Також хочу подякувати за те, що міська влада підтримує ініціативу. Я вірю в силу слова і важливість слова для будь-якої людини, – розповіла Ольга Сольвар. 

У Вінниці анонсували старт соціального проєкту з ораторського мистецтва VERBUM

Проєкт орієнтований на всіх охочих віком від 16 до 35 років. 

Я працюю з молоддю вже 7 років. Це дуже цікаві особистості. Наша молодь – прогресивна, сильна, швидка і рішуча. Пам’ятаю, як на початку повномасштабного вторгнення, 27 лютого 2022 року, я організувала волонтерську групу на 150 студентів, які кожного дня допомагали місту. Тому я вважаю, що молодь Вінниці – особлива. Я пишаюся ними і розумію, що саме їм будувати нашу країну. Ми вирішили назвати проєкт саме VERBUM. В перекладі з латини це означає “слово”. Нам цей інструмент потрібен для того, аби ми могли комунікувати, взаємодіяти з людьми. Зі словом verbum також виникає асоціація “вербальний бум”, яка нам дуже сподобалось, – говорить Оксана Лоянич.

Проєкт VERBUM складатиметься з чотирьох етапів. 

  • Спочатку організатори мають на меті провести кастинг та відібрати 100 учасників для участі. 
  • Другим етапом передбачено навчання з ораторського та акторського мистецтва з професійними вчителями та тренерами цих галузей. Організаторки обіцяють учасникам менторів з-поміж відомих особистостей, які навчать володіти голосом, вкладати у виступ сенси, перестати боятися сцени та іншим темам.
  • Третій етап – фінал, під час якого тридцятка кращих підготує свій власний спіч. 
  • Четвертий етап – Reality show – кожен учасник у супроводі ментора готується до фінального спічу. Цей процес супроводжуватимуть щоденною трансляцією в соціальних мережах. 

У суперфіналі кожен з шести учасників продемонструє свій виступ на тему «Я для України», під час якого покаже власне бачення та причетність до майбутнього нашої країни в різних сферах життя.

Переможця визначать шляхом середнього балу між оцінкою членів журі, присутніх в залі та опитування в Instagram.

Як стати учасником

Реєстрація на проєкт VERBUM триває до 13 квітня. Участь безкоштовна. Заявку можна подати за посиланням

Нагадаємо, напередодні Всесвітнього дня поезії, у Вінниці відбувся майстерклас з ораторського мистецтва. Його провела тренерка Ольга Сольвар. 

Читайте також

Замість "У" тепер "Н" - в Україні почали по-новому маркувати навчальні транспортні засоби
Детальніше
Літні табори центру реабілітації «Гармонія» запрошують молодь
Детальніше
Сертифікованих операторів машин механізованого розмінування у Вінниці стало більше
Детальніше
Завершився стипендіальний конкурс для молоді від "Подільської громади"
Детальніше
У Вінниці майбутнім вогнеборцям презентували перший в Україні симулятор віртуальної реальності
Детальніше
Не всі випускники мусять складати національний мультипредметний тест
Детальніше