Як дітям Захисників та переселенців у Вінниці допомагають відкрити у собі лідерські якості

Як дітям Захисників та переселенців у Вінниці допомагають відкрити у собі лідерські якості

15:44 05.04.2024

Перша зустріч з циклу проєкту «Професійні обрії» відбулась у Вінниці 5 квітня. Це профорієнтаційні зустрічі з представниками різних професій, орієнтовані на діток Захисників та ВПО. Для них влаштували тренінг «Психологія успіху: як відкрити в собі лідера». 

Захід організував Департамент соціальної політики Вінницької міської ради та Міжрегіональний координаційний гуманітарний штаб.

Як дітям Захисників та переселенців у Вінниці допомагають відкрити у собі лідерські якості

Семінар відкрила заступниця міського голови Галина Якубович. 

Приємно бачити зацікавлені обличчя дітей та молоді. Дуже цінно, що попри такий важкий час, ви цікавитеся професіями, обираєте шлях на майбутнє. Ви – одні з тих, хто буде далі відновлювати та відбудовувати нашу країну. Хочеться, щоб те, що ви оберете, було вам в задоволення. А коли робота подобається, її можна виконувати більше ефективно, тим самим приносячи користь всьому суспільству, – зазначила Галина Якубович.

Департамент соціальної політики продовжує підтримувати родини Захисників і Захисниць, сім’ї внутрішньо переміщених осіб. Багато заходів проводить саме для дітей цих категорій.

Всі професії – важливі й почесні. Щоб допомогти дітям зробити свідомий вибір майбутнього, дати можливість спробувати себе в різних ролях, познайомити на практиці з представниками різних професій, ми й організували цей проєкт. Теми обирали за пропозиціями й батьків діток, і самих дітей, провівши анкетування. Протягом проєкту діти будуть мати можливість ознайомитися з найбільш сучасними, затребуваними варіантами майбутнього фаху. Ми дякуємо нашим партнерам, які погодилися показати нашій молоді цей світ професій, – говорить директорка департаменту соціальної політики ВМР Валентина Войткова.

Як дітям Захисників та переселенців у Вінниці допомагають відкрити у собі лідерські якості

Захід проходить за підтримки Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу. З дітьми поспілкувався один з його координаторів, депутат міської ради Андрій Піжевський.

Це не перший захід для дітей, який організовує Міжрегіональний координаційний гуманітарний штаб. Ми переконані, що наші діти мають право на щасливе майбутнє. А завдання дорослих – забезпечити їм гарні емоції дитинства та можливості для майбутнього розвитку, а також зробити все можливе, щоб мінімізувати для них страшні наслідки війни. Тож Міжрегіональний координаційний гуманітарний штаб влаштовує різні заходи: і розважальні і освітні. І саме проєкт “Професійні обрії” спрямований на профорієнтацію, щоб діти спілкувалися з людьми, які вже досягли успіху в певній професії, надихалися ними та брали їх за приклад, – зауважив Андрій Піжевський. 

Перший захід проєкту «Професійні обрії» провела Оксана Кравчук, засновниця бізнес-школи United для дітей та підлітків. Тренінг має назву «Психологія успіху: як відкрити в собі лідера». Почали учасники зі знайомства, згодом перейшли до блоку самопрезентації, впевненості та розвитку лідерських якостей. Поговорили про те, як ставити та досягати цілей, про створення особистого плану. Оксана Кравчук навчала дітей різних прийомів та технік, розповіла про стратегію Win-Win, провела симуляційну гру «Бункер» та вправу на лідерській якості, під час якої діти взаємодіяли з перехожими на вулиці. 

Як дітям Захисників та переселенців у Вінниці допомагають відкрити у собі лідерські якості

На захід прийшло 26 дітей. Серед учасниць була 14-річна Ліка Кондратюк. Батько дівчинки загинув на війні.

У дитинстві я хотіла стати лікарем, але зараз, у підлітковому віці, я розумію, що поки не знаю, ким хочу стати. Тому хочу більше дізнатися про різні професії, щоб обрати якусь для себе. У професії лікаря мене лякає відповідальність за життя іншої людини. Я думала над професіями дизайнера, кухаря, танцівниці. Дуже багато що цікавить, але обрати щось одне не можу. Протягом цього проєкту хочу зрозуміти, до чого все-таки лежить душа, – говорить дівчинка. 

Протягом квітня – травня на дітей чекають ще більше захопливих зустрічей з представниками різних професій.

Нагадаємо, напередодні Всесвітнього дня поезії, у Вінниці відбувся майстерклас з ораторського мистецтва. Його провела тренерка Ольга Сольвар. 

Читайте також

Маленькі маріупольці у Вінниці вже навчаються в «Академії майбутніх першокласників»
Детальніше
Юні вінничани поділились враженнями від візиту до французького міста Діжон
Детальніше
Танцівниці Вінницької студії "Шахіна" вибороли гран-прі та головні корони турніру на "Кубку України"
Детальніше
У Румунії автобус з українцями зіткнувся з вантажівкою: серед постраждалих — діти
Детальніше
Вінницькі патрульні здобували досвід на семінарі з бразильського джиу-джитсу
Детальніше
Активний відпочинок: у Вінниці працюють пришкільні табори
Детальніше