У Вінниці організували безкоштовний майстерклас з ораторського мистецтва

У Вінниці організували безкоштовний майстерклас з ораторського мистецтва

10:42 20.03.2024

19 березня, напередодні Всесвітнього дня поезії, у Вінниці відбувся майстерклас з ораторського мистецтва. Його провела тренерка Ольга Сольвар. 

У заході взяли участь учасники патріотичного проєкту «#Мелодія_українського_слова», який організував департамент соціальної політики Вінницької міської ради.

Три тижні тому департамент соціальної політики міської ради запустив патріотичний проєкт “#Мелодіяукраїнськогослова“. Ініціатива проведення належить нашому волонтерському загону, який створили на базі департаменту з-поміж ініціативних дітей та молоді. Раді, що багато людей відгукнулося і взяли участь у заході. Вкотре переконуємося, наскільки у нас творча, патріотична та свідома нація, – говорить директорка департаменту соціальної політики ВМР Валентина Войткова.

Протягом декількох тижнів усі охочі могли взяти участь у проєкті «#Мелодія_українського_слова». Для цього потрібно було пройти реєстрацію та опублікувати на сторінці у Facebook патріотичний вірш або есе власного авторства. Для 17 учасників, які виконали умови, влаштували безкоштовний майстерклас з ораторського мистецтва. Загалом учасниками проєкту стали 20 творчих жителів громади.

У Вінниці організували безкоштовний майстерклас з ораторського мистецтва

Війна змінила життя українців докорінно. Але наша сила в тому, що ми вміємо посміхатися, радіти життю, попри складні обставини. А об'єднує нас любов до нашої землі, рідного слова та безмежна вдячність, шана і повага нашим Захисникам і Захисницям. Тому виконавчі органи міської ради, зокрема департамент соціальної політики підтримують ініціативи щодо патріотичного виховання та усвідомлення національної ідентичності. Саме такий захід ми провели сьогодні, – розповіла заступниця начальника відділу ветеранської політики та організаційного забезпечення департаменту соціальної політики ВМР та організаторка заходу Оксана Павлюк.

Майстерклас провела тренерка з ораторського мистецтва Ольга Сольвар, яка розробила власний курс з риторики. Під час майстеркласу тренерка Ольга Сольвар розповіла про таке:

  • як подолати страх публічних виступів,
  • поділилася прийомами, як тримати увагу аудиторії,
  • зупинилася на мотивації спікера,
  • зазначила, як не розгубити думку та залишатися зосередженим під час промови.

Я вважаю, що кожна людина має, що сказати цьому світу. Головне – це правильно “запакувати” цей меседж. І моя місія – допомогти людини розкрити свою думку і донести її якнайкраще. Переконана, що красномовство – це не вроджений дар, а набута навичка. Слово – це сила, це зброя, і хто вміє його якісно використовувати, той керує подіями, – зазначає Ольга Сольвар.

У Вінниці організували безкоштовний майстерклас з ораторського мистецтва

Наймолодшій учасниці тренінгу – 12 років. Це учасниця волонтерського загону департаменту соціальної політики Кіра Музика.

У складі волонтерського загону я вже плела маскувальні сітки та ліпила вареники, які передали на фронт. До Дня поезії вирішила також взяти участь у проєкті “Мелодія українського слова”. Я написала вірш і опублікувала його на Facebook. Головна ідея твору – це те, що я українка і пишаюся цим, – розповіла Кіра.

Згодом учасники проєкту матимуть змогу прочитати свої твори на благодійному заході для підтримки ЗСУ.

Нагадаємо, днями у креативному просторі «LEVEL 80» у Вінниці відбувся інтерактивний та захопливий захід – майстерклас з акрилового малювання для татусів та їхніх діток. Цю ініціативу організували спільно з VinSmart Центром в межах проєкту «ТатоHub».

Читайте також

Молодь отримає по 900 гривень на придбання книжок - президент підписав закон
Детальніше
Як 92-річна вінницька патріотка збирає історії про рідне місто та допомагає ЗСУ
Детальніше
На Вінниччині стартував військово-патріотичний проєкт "Шлях Воїна"
Детальніше
Вінничанка заявила про вихід із Національної спілки письменників після гомофобних заяв спілки
Детальніше
У Вінниці презентували книгу Світлани Пенькової «Українські колібрі»
Детальніше
У Вінниці презентували книгу «Лінії» Людмили Брендак
Детальніше