На воркшопі у Вінниці обговорили перспективи розвитку тваринництва

На воркшопі у Вінниці обговорили перспективи розвитку тваринництва

16:39 14.05.2024

Тваринництво - одна з ключових галузей сільського господарства, яка має значний експортний потенціал та водночас впливає на забезпечення продовольчої безпеки.

Виклики сьогодення та перспективи розвитку цієї галузі обговорювали 14 травня представники агросектору, академічного кола, які працюють у сфері екології та агропромислового комплексу, а також представники державних асоціацій та органів місцевого самоврядування під час тематичного воркшопу.

Круглий стіл відбувся в межах проєкту ПРООН-GEF "Сприяння сталому тваринництву та збереженню екосистем на півночі України". Під час заходу йшлося про те, що на порозі євроінтеграції кожна громада України має створити умови для виробництва продукції в межах європейських екологічних стандартів та гуманного поводження з тваринами, - інформує Вінницька міська рада.

На воркшопі у Вінниці обговорили перспективи розвитку тваринництва

Менеджерка проєкту зі сталого тваринництва та збереження екосистем на півночі України, UNDP Тетяна Тевкун розповіла, що проєкт має на меті підтримати малих фермерів у сталому розвитку їхніх господарських практик у галузі тваринництва. Зокрема, йдеться про перехід до екологічно-свідомого користування землею, яка потребує комплексного підходу.

Зараз, в умовах зміни політико-економічних процесів та гібридних війн дуже важливо мати екологічну, економічну, енергетичну та продовольчу безпеку. Нам дуже важливо допомогти малим фермерам в сталому розвитку. Весь цивілізований світ рухається в цьому напрямі. Зараз, коли ми стоїмо на порозі до вступу до ЄС, нашим підприємствам потрібно зберігати баланс у збереженні довкілля, у тваринництві та у своєму господарюванні. Йдеться про те, як гідно жити на своїй землі. Європейські партнери звертають увагу на те, як і за яких умов та чи інша продукція виготовляється, - зазначила Тетяна Тевкун.

Радник міського голови з питань агропромислового розвитку Олександр Закорченний розповів, що фактичний стан тваринництва, зокрема у Вінницькій громаді, не співставний з потенційними можливостями. Тому міська влада буде активно працювати над розвитком цієї галузі. Перші напрацювання та плани до реалізації вже є.

Кількість великої рогатої худоби за останні 20 років зменшилася в понад 10 разів, більша частина поголів’я вирощується в особистих селянських господарствах, тому маємо зменшення об’ємів виробництва молока. Щоб створити умови для збільшення поголів’я, маємо активно працювати над відновленням пасовищ, а також активно підтримувати людей, які працюють у галузі тваринництва. Ми плануємо цьогоріч реалізувати будівництво екоферми в Малих Крушлинцях, де будуть умови для 1000 голів великої рогатої худоби. Вона буде зведена за всіма європейськими екологічними технологіями: догляд за тваринами, їх годівля, обробка продукції та переробка відходів на біогазових установках. Не менш важливою складовою є й підтримка демобілізованих військових, тож ми передбачаємо працевлаштування ветеранів на цій фермі. Ми також маємо напрацювання в сфері свинарства та вівчарства, зокрема в подальшому плануємо створити молочну ферму сімейного типу, - сказав Олександр Закорченний.

Працюючи в межах Програми розвитку аграрного сектору та забезпечення продовольчої безпеки Вінницької міської територіальної громади на 2023-2025 роки, яку затвердили напередодні 2023 року, міська влада також заручилась підтримкою науковців з Інституту кормів та сільського господарства Поділля НААН. Його очільник, Олександр Корнійчук, висловив надію на подальшу співпрацю із зацікавленими сторонами в подальшому.

Для розвитку галузі тваринництва є декілька важливих складових - це корми, менеджмент та генетика. Наші співробітники за час існування Інституту створили понад 200 сортів кормових культур, які мають великий попит на території України. Ми залюбки допоможемо нашим фермерам у пошуках нової інформації та застосування нових технологій для розвитку цієї сфери, - сказав він.

Нагадаємо, аграрії Вінниччини цьогоріч реалізують 31 інвестиційний проєкт загальною вартістю майже 742 млн грн. Про це повідомляє Вінницька обласна рада.

Читайте також

У що українцям вигідно вкладати свої заощадження
Детальніше
Для розвитку промислової інфраструктури: у Вінниці виставили на аукціон земельну ділянку
Детальніше
Вінниця утримує лідерські позиції розвитку. Інтерв'ю з заступником міського голови Андрієм Очеретним
Детальніше
Вінницька делегація бере участь в енергетичному семінарі Україна – ЄС
Детальніше
У Вінниці в червні оголосили шість електронних аукціонів із продажу об’єктів малої приватизації
Детальніше
Ще 330 заявників Вінниччини отримали грант за програмою «є-Робота»
Детальніше