Магія соломи: у Вінниці відроджують давнє мистецтво брилярів

Магія соломи: у Вінниці відроджують давнє мистецтво брилярів

11:33 19.06.2023

Бриляр - це майстер, який виготовляє брили, або солом'яні капелюхи, з використанням сплетеної соломи. Це давнє ремесло, яке має глибокі коріння в українській культурі.

Бриляри вміло використовують різні техніки плетіння, розміщуючи соломинки в унікальних візерунках, щоб створити прекрасні та витончені вироби. Їхні роботи часто прикрашаються різнокольоровою стрічкою, квітами, перлинами або іншими прикрасами. Колись солом’яні брилі-капелюхи прикрашали голови кобзарів, пасічників, чумаків, косарів, пастухів, чабанів та рибалок. Нині майстрів з брилярства потрібно пошукати. Один з таких майстрів живе у Вінниці.

Петро Сауляк зберігає традиції й вміння цього ремесла, надаючи йому нове життя і впроваджуючи сучасні творчі підходи. В студії "Світанок" чоловік розповів про тонкощі своєї професії. Крім того, майстер запрошує усіх, хто зацікавився його роботою до себе на майстер-клас. Під дахом краєзнавчого музею Вінниці працює особлива майстерня, де Петро Сауляк відроджує забуте ремесло та шукає нових талановитих брилярів.

Нагадаємо, звичайна бухгалтерка Ірина Сорокіна-Станчук, вийшовши в декрет, перетворила хобі у власну справу. Молода вінничанка, майстерно створює унікальні чашки ручної роботи з патріотичними мотивами, які несуть в собі особливий сенс і значення. Втілює їх за допомогою полімерної глини.

Читайте також

"Це був закономірний результат" - захисник вінницької "Ниви" про нічию з "Чайкою"
Детальніше
"Мрія в мене одна - знищити всю нечисть на нашій землі": вінницький поліцейський
Детальніше
Гравець вінницької "Ниви" U-19: "Роблю все, аби повноцінно стати гравцем основної команди"
Детальніше
"Збираюся віддати всі сили, щоб "Нива" підвищилася в класі" - новачок вінницької команди
Детальніше
"У Крим я заїду на броні" - розвідник Іса Акаєв, після окупації півострова переїхав на Вінниччину
Детальніше
"Команда повністю змінила стиль гри", - футболіст вінницької "Ниви"
Детальніше