В Україні можуть знизити ціни на 50% лікарських засобів
Результатом реформування ринку ліків в Україні може стати зниження цін на 50% препаратів.
Про це каже голова підкомітету з питань фармації та фармацевтичної діяльності профільного комітету Верховної Ради Сергій Кузьміних.
За його словами, після зниження цін на 100 медичних препаратів, наступний етап – формування референтного ціноутворення.
Є задача – сформувати референтні ціни на лікарські препарати до 28 квітня. Буде обиратися середня ціна, враховуючи приклади цін чотирьох країн. Після цього відбудеться створення національного каталогу. Згідно з Законом, всі препарати повинні бути включені до нього до кінця червня цього року. Так ми отримаємо граничну оптову ціну, до якої додамо встановлені МОЗ націнки для оптовика та аптеки, та отримаємо максимальну фінальну вартість, вище якої аптека не має права продавати, – сказав Серігй Кузьміних.
Він вважає, що після цього знизиться вартість понад 200 препаратів.
Гадаю, ми будемо бачити, що в ціні знизилися близько 50% наявних на ринку лікарських засобів, – додав він.
Нагадаємо, отримати ліки безоплатно або з незначною доплатою можуть українці за державною програмою “Доступні ліки” з 2019 року. Раніше, у рамках програми, препарати могли отримати пацієнти з серцево-судинними захворюваннями, бронхіальною астмою чи діабетом другого типу.