Що зміниться у процесі бронювання і хто втратить відстрочку від мобілізації
У Міністерстві поінформували, що за результатами аудиту 95% від усіх критично важливих підприємств зберегли цей статус, але під час аудиту були виявлені порушення.
Кабмін зробив чіткішою процедуру бронювання військовозобов’язаних на період воєнного стану. Про це сказано у повідомленні пресслужби Міністерства економіки України.
За даними відомства, починаючи з 1 грудня бронювання військовозобов’язаних знову відбуватиметься через"Дію", а усі критично важливі підприємства мають підтвердити свій статус до 28 лютого 2025 року.
У Міністерстві поінформували, що за результатами аудиту 95% від усіх критично важливих підприємств зберегли цей статус, але під час аудиту були виявлені такі порушення:
- різке та необґрунтоване зниження зарплати працівникам після отримання підприємствам статусу критично важливого;
- використання різних моделей для понаднормового збільшення чисельності заброньованих;
- включення підприємств до переліку критично важливих, які по суті не є критичними для економіки.
Заступник міністра економіки Віталій Кіндратів стверджує, що "уряд зміг виявити незначні порушення і підготувати зміни, щоб їх виправити".
А отже нові параметри бронювання та критичності підприємств стануть чіткішими і забезпечать баланс між обороноздатністю держави та економікою. За результатами аудиту підприємства, на яких виявлені зловживання, втратили статус критично важливих, а працівники цих підприємств розброньовані. Також ми впорядкували погодження галузевих та регіональних критеріїв критичності підприємств. Бронювання повинні мати лише ті, хто дійсно робить внесок в економіку та мають на це законне право, - говорить Віталій Кіндратів.
Нагадаємо, уряд завершив аудит і з 1 грудня запроваджує новий порядок бронювання та визначення критичних для економіки підприємств. Про це повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.