Оприлюднили список безпечних для купання пляжів
У Міністерстві охорони здоров'я оприлюднили список безпечних для купання пляжів — у переліку жодного вінницького.
З 95 проб води, відібраних 11-17 липня з річок і водойм у межах офіційних пляжних зон в Україні, 17 проб (17,9%) не відповідала санітарним нормам на мікробіологічні показники. Фахівці лабораторій регіональних центрів контролю та профілактики хвороб зафіксували перевищення індексу ЛКП – лактозопозитивних кишкових паличок.
Також упродовж 11-17 липня дослідили 71 пробу води з річок і водойм у межах офіційних пляжів на хімічні показники, з них 28 проб (39,4%) не відповідають нормам.
Де можна купатися
Якість води на пляжах відповідає встановленим нормам:
- Київ – у Дніпровському районі у межах пляжів Веселка, Дитячий, Золотий, Молодіжний, Передмістна слобідка і Центральний на річці Дніпро та Тельбін. Водночас офіційно пляжний сезон у Києві не відкрито.
- Волинська область – у межах пляжів міст Луцька, Нововолинська, селища Любешева, пляжів загального користування у Шацькій ОТГ Ковельського району на озері Світязь та в урочищі Гряда, міста Ковель на р. Турія.
- Дніпропетровська область – у межах пляжів Парк культури та відпочинку Придніпровський і Сагайдак міста Дніпра, у межах пляжів міст Верхньодніпровськ і Зеленодольськ, дитячого пляжу міста Самар, у зоні набережної міста Кам’янське. Водночас пляжі на Дніпропетровщині офіційно не відкриті.
- Івано-Франківська область – у межах пляжів Івано-Франківська та селища Поляниця Яремчанської міської ради.
- Київська область – у межах міського пляжу в Переяславі. Водночас пляжі на Київщині офіційно не відкриті.
- Кіровоградська область – на пляжі Гайворонський міста Гайворон на річці Південний Буг, у селищі Вільне Світловодського району на озері Голубе, на пляжі Світловодський у місті Світловодськ на р. Дніпро, на пляжах селища Новоархангельськ Голованівського району на р. Синюха.
- Львівська область – у межах пляжів у містах Моршин та Перемишляни, міста Золочів на озері Молодіжне, на річці Верещиця в селі Верещиця Яворівського району, селищах Коросне, Давидів, Підберізці, Брюховичі.
- Миколаївська область – у межах пляжів міст Первомайськ, Нова Одеса на річці Південний Буг. Водночас на водних об’єктах Миколаївщини заборонено купатися відповідно до розпорядження ОВА.
- Одеська область – у межах пляжів Одеси Ланжерон, Відрада, Лузанівка, Дельфін, Аркадія, 10 станція Великого Фонтану, 13 станція Великого Фонтану, 16 станція Великого Фонтану; в Одеському районі – у межах пляжів села Сичавка Південнівської ОТГ; Загар та Лагуна у селі Грибівка Дальницької ОТГ; у Білгород-Дністровському районі у селищі Затока, сіл Курортне, Велика Балабанівка, пляжів Росєйка і Катранка у селищі Сергіївка; в Ізмаїльському районі – у селі Приморське та місті Чорноморськ (центральний пляж). Станом на 17.07.2025 у Одесі на 7 міських пляжах (Ланжерон, Відрада, Дельфін, Аркадія, 10 станція Великого Фонтану, 13 станція Великого Фонтану, 16 станція Великого Фонтану) відкриті та функціонують 27 орендних приватних пляжів. Також відкрито 2 пляжі в Одеській області: 1 пляж у Чорноморську (Центральний) та 1 в Ізмаїльському районі (селище Приморське). У Білгород-Дністровському районі пляжі не відкрито.
- Полтавська область – у Полтавському районі: на пляжах міста Кобеляки, селищ Білики та Нові Санжари на р. Ворскла, села Світлогірське на Кам’янському водосховищі; пляжах міста Кременчук на річці Дніпро та річці Сухий Кагамлик.
- Рівненська область – у місті Дубровиця Сарненського району на річці Горинь; села Обарів та селищ Гоща Рівненського району, Млинів Дубенського району.
- Тернопільська область – на пляжі у місті Тернопіль.
- Хмельницька область – у межах пляжу вілли «Дві ріки» у селищі Велика Слобідка Кам’янець-Подільського району на р. Мукша, міського пляжу в місті Ізяслав на річці Горинь, міського пляжу в місті Славута на річці Богушівка, на пляжах містах Красилів, Старокостянтинів, Шепетівка, Полонне на річці Хомора.
- Черкаська область – у межах пляжів міст Черкаси та Багачеве.
- Чернівецька область – у межах пляжів Великого Кучуріва, селищ Бояни та Магала Чернівецького району.
- Чернігівська область – у межах міського пляжу Золотий берег Чернігова.
Де не можна купатися
Не можна купатися через невідповідність якості води:
Київ:
- за мікробіологічними показниками: у Дніпровському районі – пляжі Венеція і Райдуга на річці Дніпро, у Деснянському районі – пляжі Троєщина на річці Десенка та Чорторий у парку Муромець;
- за хімічними показниками – пляжі Галерний у Голосіївському районі, Вербний, Пуща-Водиця на 5-7 лінії та Острів Оболонь в Оболонському районі.
Вінницька область:
- за мікробіологічними та хімічними показниками: пляжі Хімік, Гонти, Центральний у Вінниці на річці Південний Буг.
Дніпропетровська область:
- за хімічними показниками: пляж на Монастирському острові міста Дніпра і пляж міста Павлоград;
- за мікробіологічними та хімічними показниками: пляжі у місті Жовті Води; – за мікробіологічними показниками: у місті Кривий Ріг на річці Інгулець та річці Саксагань.
Житомирська область:
- за мікробіологічними та хімічними показниками: пляжі у Звягелі на вул. Богуна (річка Случ), Коростень (річка Уж), дитячий та дорослий пляжі у Гідропарку в Житомирі на річці Тетерів.
Київщина:
- за хімічними показниками: пляж дитячий Чайка у селищі Чайка Обухівського району;
- за мікробіологічними показниками: міський пляж Центральний у Білій Церкві.
Львівська область:
- за хімічними показниками: озеро Задорожнє села Вербіж Миколаївської ОТГ.
Миколаївська область:
- за хімічними показниками: пляж у Південноукраїнську, пляж Стрілка в Миколаєві (річка Інгул);
- за мікробіологічними показниками: пляж Чайка у Миколаєві на Дніпро-Бузькому лимані.
Полтавська область:
- за мікробіологічними показниками: пляжі у місті Гадяч на річці Псел та у місті Миргород на річці Хорол.
Рівненська область:
- за хімічними показниками: міський пляж у Рівному (озеро Басів Кут), пляжі міста Здолбунів на річці Устя;
- за мікробіологічними та хімічними показниками: громадські пляжі міста Здолбунів на ставі Малопроточному.
Тернопільська область:
- за мікробіологічними показниками: пляж в місті Хоростків Чортківського району біля урочища Дубина Чортківського району.
Хмельницька область:
- за мікробіологічними показниками: пляж міста Нетішин;
- за мікробіологічними та хімічними показниками: міський пляж у Хмельницькому.
Чернівецька область:
- за мікробіологічними показниками: міський пляж у Чернівцях.
У Закарпатській, Одеській та Сумській областях офіційно зареєстровані річкові пляжі відсутні. Інформацію про якість води у місцях відпочинку біля водойм рекреаційного та оздоровчого призначення можна знайти на сайтах обласних установ або у місцевих засобах масової інформації.
У зв’язку з воєнною ситуацією та загрозою для населення у 2025 році в Донецькій, Запорізькій, Харківській та Херсонській областях місцеві органи виконавчої влади не відкриватимуть зони відпочинку на водних об’єктах.
Нагадаємо, літо на дворі й всі ми хочемо відпочити, але не у кожного є можливість зробити це за межами нашого міста. Тож пляжний відпочинок залишається найпопулярнішим. Але чи безпечний він для здоров’я містян?