Як економити електроенергію в пікові години: поради вінничанамЯк економити електроенергію в пікові години: поради вінничанам

Як економити електроенергію в пікові години: поради вінничанам

16:11 18.10.2022

Через терористичні атаки рф ситуація в енергосистемі тривожна, але контрольована. Енергетики сумлінно виконують свою роботу. Про це повідомили у "Вінницяобленерго".

Жителів Вінниччини просять зберігати спокій та дотримуватися режиму ощадливого споживання електроенергії у пікові години:

  • вранці – з 8 до 11 години;
  • увечері – з 17 до 23.

Розумне електроспоживання не залишить російським терористам жодної можливості створити непереборні енергетичні складнощі для українців. Про продовження роботи режиму тотальної економії електроенергії у Вінницькій області повідомили й в обласній військовій адміністрації.

Після повторних ударів по об'єктах енергоінфраструктури є серйозні руйнування. Прошу вінничан поставитись із розумінням. Це вимушені тимчасові обмеження, - зазначив начальник Вінницької обласної військової адміністрації. 

Що може зробити кожен із нас?

Мешканці Вінниччини можуть допомогти енергосистемі країни та мінімізувати використання у години пік енергозатратних приладів, а натомість користуватися ними вночі або в обідню пору дня. Більш ощадливе використання освітлення у вечірні години також полегшить навантаження на енергосистему. По всій країні вже відбуваються відновлювальні роботи. Вони мають закінчитись максимально швидко.

В період пікових навантажень на енергосистему з 7 до 9 ранку та з 17 до 22 години вечора маємо споживати електрику усвідомлено – вмикаючи тільки те, що дійсно необхідно саме у цей час. Пральні машини, праски, пилососи, електрообігрівачі, теплі підлоги, електроопалення, посудомийки та інші електроприбори, що споживають багато енергії, у час пікового споживання варто не вмикати. Це важлива культура електроспоживання воєнного часу.

Які прилади не варто вмикати

Щоб зменшити енергоспоживання та знизити навантаження на мережу, у години пік потрібно відключати такі електроприлади:

  • обігрівач;
  • бойлер;
  • тепла підлога;
  • традиційні лампи розжарювання (альтернатива – замінити на світлодіодні);
  • пральна машина;
  • кондиціонер;
  • електроплита.

Також не слід одночасно вмикати декілька приладів, які різко збільшують навантаження на мережі. Це електрочайник, мікрохвильова піч, кавоварка, праска, фен для волосся і т.д.

Орієнтовне навантаження на всю квартиру повинне становити не більше 5-10 кВт. При цьому варто пам'ятати, що одна тільки електрична плита "їсть" 4-8 кВт.

Нагадаємо, у багатьох громадах запровадили графік аварійного відключення електроенергії задля того, щоб збалансувати енергосистему. У Вінниці ж задля енергоощадності майже тиждень частково вимикають вуличне освітлення.

Читайте також

Усі 37 нічних “шахедів” збили, у тому числі й ті, які кружляли над Вінниччиною
Детальніше
У Корделівці відкрили меморіальну дошку загиблому земляку Андрію Чабану
Детальніше
Вінницькі сапери знищили артилерійський снаряд часів Другої світової
Детальніше
У Вінниці обговорювали як підтримати малий і середній бізнес під час війни
Детальніше
Вінниця прощається із полеглим 52-річним воїном-добровольцем
Детальніше
Сили оборони у ніч на 18 травня збили усі “шахеди” над Вінниччиною
Детальніше