Вінницькі чорнобильці сподіваються на першочергове вакцинування від COVID-19

Вінницькі чорнобильці сподіваються на першочергове вакцинування від COVID-19

16:48 22.04.2021

Чорнобильської катастрофи Петро Осадчук, голова Вінницької обласної організації інвалідів “Союз Чорнобиль України” Микола Бойчук, голова обласної громадської організації “Союз Чорнобиль України” Олексій Ліщук та голова відокремленого міського підрозділу Всеукраїнського об’єднання ветеранів Чорнобиля Леонід Дубовий.

Чорнобильці порушили низку питань, у вирішенні яких вони очікують сприяння і допомоги обласної Ради. Зокрема – першочергове вакцинування чорнобильців від COVID-19, медичне обслуговування, диспансерне обстеження, забезпечення земельними ділянками.

Голова обласної Ради Вячеслав Соколовий повідомив, що на сесію виноситься звернення до Верховної Ради щодо дотримання соціальних гарантій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

У нас є проєкт рішення, де депутати обласної Ради підтримують позицію щодо пільг та справедливого соціального забезпечення людей, які були ліквідаторами Чорнобильської катастрофи. Там питання і лікування, і протезування, і пенсійне забезпечення… Ми розуміємо, що це проблема, і, однозначно, влада повинна дбати про людей і давати хоча б той мінімум, який дозволить оздоровлюватися, та підтримувати їх фінансово через соціальні програми та проєкти, - зазначив Вячеслав Соколовий.

Він зауважив, що найбільша депутатська фракція в обласній Раді обов’язково підтримає це звернення, і висловив сподівання, що його також підтримають усі депутати обласної Ради.

Ще на минулій зустрічі представників громадських організацій чорнобильців і обласної Ради обговорювалося питання ліфта для обласного диспансеру радіаційного захисту населення.

Рішенням попередньої зустрічі було звернутися до обласної державної адміністрації для пошуку можливостей і фінансування. Ми це зробили. Зрозуміло, що бюджетний рік уже розпочався, і на 2022 рік це було б зробити простіше. Але ми звернулися до адміністрації з тим, щоб уже на цей рік знайти таку можливість. І зараз над цим працюємо разом, - проінформував Вячеслав Соколовий.

Нагадаємо, у Вінниці відзначили ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС.

Читайте також

«Внук питає – дідусю, ти що безсмертний?»: вінницький ліквідатор ЧАЕС пригадав історію катастрофи
Детальніше
На роковини Чорнобильської катастрофи у Вінниці вшанували пам’ять жертв аварії
Детальніше
У день 38-ї річниці Чорнобильської трагедії відзначили вінницьких ліквідаторів аварії
Детальніше
38 роковини аварії на Чорнобильській АЕС
Детальніше
Епідемічна ситуація на території Вінницької області
Детальніше
У Вінниці новий штам коронавірусу - “Дженні” - ще не циркулює
Детальніше