Моніторингова група дослідила, як “ковідні” лікарні Вінниччини забезпечені киснем

Моніторингова група дослідила, як “ковідні” лікарні Вінниччини забезпечені киснем

16:54 22.04.2021

Під час чергового засідання постійної комісії обласної Ради з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та ветеранів заступник голови комісії Ярослав Хребтій ознайомив колег із інформацією щодо забезпечення киснем опорних лікувальних закладів області станом на 20 квітня. 

Моніторингова група працює майже місяць, за цей час була проведена активна комунікація практично з усіма директорами опорних “ковідних” лікарень. Регулярно в оперативному режимі ми спілкувалися з департаментом охорони здоров’я. Коли виникали перебої з киснем, ми долучалися до їх вирішення. Також відбулись розмови з головами деяких територіальних громад щодо проблеми відсутності кисневих станцій і можливостей їхнього придбання, - розповів Ярослав Хребтій. 

За його інформацією, у 30 опорних закладах області для госпіталізації пацієнтів, хворих на COVID-19, розгорнуто 3494 ліжко-місця. Подачею кисню забезпечено 93% з них. Із листопада 2020 року було додатково створено 2306 кисневих точок. Системи централізованого киснепостачання лікувальних закладів забезпечують подачу коштом таких джерел: 74 кисневих рамп, 5 кисневих станцій високої потужності, 5 газифікаторів кріогенних холодних. Опорні заклади області мають 766 кисневих концентраторів та 3666 кисневих балонів для заправки. 

Ярослав Хребтій повідомив, що генератори кисню високої потужності встановлено в п’яти опорних закладах Вінниччини. Це міські лікарні Тростянця і Ладижина, Калинівська центральна районна лікарня та два медзаклади у Вінниці: Клінічний центр інфекційних хвороб і міська клінічна лікарня №1. Невдовзі такі кисневі станції запрацюють ще в трьох райцентрах: Хмільнику, Гайсині та Могилеві-Подільському. Нині проводяться монтажні роботи з їх встановлення. 

Крім того, виготовляється проєктно-кошторисна документація на встановлення кисневої станції високої потужності у Вінницькому обласному клінічному госпіталі ветеранів війни та Жмеринській центральній районній лікарні. У наступному місяці очікується постачання кисневої станції високої потужності для Крижопільської окружної лікарні інтенсивного лікування. Також розпочато проєктування на встановлення кріогенних газифікаторів Клінічному центрі інфекційних хвороб та Вінницькій обласній психоневрологічній лікарні ім.Ющенка. 

Таким чином, кисневонезалежними найближчим часом будуть п’ять із шести центрів крупнених районів області. Шостий - Тульчинський район - теж уже вирішує фінансові та організаційні питання щодо придбання кисневої станції високої потужності.

У цьому напрямку також активно працюють Шаргород і Козятин. Голови громад розуміють потребу і шукають фінансування. Зараз вони визначаються із потужністю станцій, ведуть перемовини з виробниками. Однак маємо розуміти, що це тривалий процес і є ситуації, які від нас не залежать. Наприклад, є випадки, коли станції затримуються на митниці, на заводах сьогодні черги, адже почався ажіотаж, виробники вимагають повної передплати, - пояснив голова моніторингової групи облради.

Ярослав Хребтій каже, що є медзаклади, які готові купувати кисневі станції, і керівники громад, які розуміють потребу в кисневій незалежності, але коштів на це вони не мають. Наприклад, Немирівська та Літинська громади.

Я дуже задоволений тим, що робота нашої групи дозволила більш активно прокомунікувати із керівниками опорних закладів та головами громад. Я побачив, що у багатьох з них з’явилось розуміння важливості кисневої незалежності. Ми будемо й надалі вивчати ситуацію та тримати руку на пульсі, - сказав Ярослав Хребтій.

Постійна комісія заслухала інформацію і вирішила продовжити роботу моніторингової групи.

Ярослав Віталійович особисто переконував мера Тульчина в необхідності придбання кисневої станції. Мер - не лікар тому він міг не знати, що в протоколі надання медичної допомоги при лікуванні COVID-19 в умовах стаціонару чи не основним засобом є киснева терапія. А після розмови з лікарем, який пояснив, наскільки це треба і для боротьби з коронавірусом, і на майбутнє - для повноцінної роботи медзакладу - він почув, змінив пріоритети і знайшов фінансування. Тому я підтримую рішення про продовження роботи моніторингової групи, адже до її складу входять професійні медики, які можуть вести дуже результативну комунікацію з керівниками громад та директорами лікарень, - прокоментував заступник голови обласної Ради Ігор Івасюк. 

Нагадаємо, у Вінниці всі "ковідні" ліжка у лікарнях повністю обладнані киснем.

Читайте також

Грип і ГРВІ вінничан ще не доймають - найменше хворих у Гайсинському районі
Грип і ГРВІ вінничан ще не доймають - найменше хворих у Гайсинському районі
Детальніше
Як у Вінниці вітали працівників сільського господарства з професійним днем
Як у Вінниці вітали працівників сільського господарства з професійним днем
Детальніше
У Вінниці відбулися урочистості, присвячені 106 річниці Незалежності Польщі
У Вінниці відбулися урочистості, присвячені 106 річниці Незалежності Польщі
Детальніше
Тульчинська міська рада закупила квадрокоптери для військової частини
Тульчинська міськрада закупила квадрокоптери для військової частини
Детальніше
У Вінниці відзначили кращих соціальних працівників міста та області
У Вінниці відзначили кращих соціальних працівників міста та області
Детальніше
Виконавчий апарат Вінницької облради передав оргтехніку військовим
Виконавчий апарат Вінницької обласної Ради передав оргтехніку військовим
Детальніше