Трагедія, яку не затре час у Вінниці поклали квіти до пам’ятника жертвам Чорнобиля

Трагедія, яку не затре час: у Вінниці поклали квіти до пам’ятника жертвам Чорнобиля

14:00 26.04.2026

Сьогодні, 26 квітня, минає рівно сорок років з моменту, коли світ здригнувся від вибухів на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС. Ця дата стала символом найбільшої техногенної катастрофи в історії людства, що назавжди змінила життя мільйонів. У Вінниці відбулися заходи з вшанування пам’яті загиблих та висловлення вдячності ліквідаторам, які першими стали на захист планети від радіаційної загрози.

Про це інформує ВІТА ТБ, посилаючись на Вінницьку міськраду.

Біля пам’ятника жертвам Чорнобильської трагедії зібралися сотні людей: представники міської та обласної влади, громадські активісти, волонтери, молодь та самі учасники ліквідації разом із родинами. Під час церемонії присутні долучилися до спільної заупокійної молитви та поклали квіти, віддаючи шану тим, чиє життя забрала аварія, — йдеться у повідомленні.

Особливим моментом заходу стали спогади безпосередніх учасників подій 1986 року. Один із них, вінничанин Анатолій Трачук, у той час служив у лавах правоохоронців. Він пригадує, що хоча повний масштаб біди тоді мало хто розумів, відчуття тривоги було всеохопним. У зоні відчуження Анатолій займався патрулюванням, допомагав евакуйовувати місцеве населення та охороняв територію від мародерів. 
За його словами, підступний вплив радіації ліквідатори відчувають на своєму здоров’ї і через сорок років після подій.

Трагедія, яку не затре час: у Вінниці поклали квіти до пам’ятника жертвам Чорнобиля

Історична довідка нагадує, що трагедія сталася під час експерименту на реакторі, коли два потужні вибухи викинули в атмосферу величезну хмару радіоактивного пилу. Ця катастрофа офіційно визнана аварією найвищого рівня складності на ядерних об’єктах.

Сучасні дослідники наголошують, що відповідальність за масштаби наслідків лежить на тогочасному комуністичному режимі, який заради ідеологічних догм і приховування правди знехтував безпекою та здоров’ям громадян.

Нагадаємо, у Вінниці відбулися урочисті заходи, присвячені вшануванню мужності ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській атомній станції. Напередодні знакової 40-ї річниці трагедії, яка змінила світ, заступник очільника ГУНП у Вінницькій області Володимир Олексюк зустрівся з тими, хто першим став на захист людства від радіаційної загрози.

Читайте також

Вінниця вшанувала пам'ять медиків, які загинули, рятуючи життя інших
Вінниця вшанувала пам'ять медиків, які загинули, рятуючи життя інших
Детальніше
У Вінниці вшанують другу річницю загибелі Героя Ігоря Ткача
У Вінниці вшанують другу річницю загибелі Героя Ігоря Ткача
Детальніше
Масований удар по Києву щонайменше 11 загиблих, під завалами шукають людей
Масований удар по Києву: щонайменше 11 загиблих, під завалами шукають людей
Детальніше
У день народження бійця «Лють» Олега Некрасова вінницькі поліцейські вшанували його пам'ять
У день народження бійця «Лють» Олега Некрасова вінницькі поліцейські вшанували його пам'ять
Детальніше
Удар струмом у басейні під Вінницею пішов із життя Народний артист України
Удар струмом у басейні під Вінницею: пішов із життя Народний артист України Микола Янченко
Детальніше
Троє загиблих на воді за один день на Вінниччині потонули двоє чоловіків і 16-річний підліток
Троє загиблих на воді за один день: на Вінниччині потонули двоє чоловіків і 16-річний підліток
Детальніше