У Вінниці депутати обговорили можливості подовжити програму “Питна вода”

У Вінниці депутати обговорили можливості подовжити програму “Питна вода”

11:42 09.04.2021

Андрій Ковальов 8 квітня провів засідання постійної комісії з питань будівництва, комунального майна, транспорту та розвитку інфраструктури. Участь у роботі комісії взяли перший заступник голови обласної Ради Володимир Кістіон і заступник голови обласної Ради Анатолій Ткач.

Члени комісії розглянули 21 питання порядку денного. Першим – звіт про виконання Обласної програми “Питна вода” на 2008–2020 роки”, затвердженої сесією облради 5 скликання. За словами доповідача – начальника управління розвитку території та інфраструктури облдержадміністрації Марії Зонової, Вінниччина – практично, єдина область, яка фінансує заходи такої програми.

Володимир Кістіон переконаний, що “Питна вода” – одна з найважливіших програм. І продовжити її на 2021-2025 роки необхідно.

Кількість жителів Вінниччини, які користуються централізованим водопостачанням збільшилася до 300 тисяч і буде ще рости. Ми будемо робити все, щоб люди користувалися безпечною водою, яку можливо забезпечити тільки шляхом централізованого водопостачання, – підкреслив Володимир Євсевійович.

Андрій Ковальов вважає, що програма “Питна вода”, яка діяла до 2020 року досягла своїх цілей частково, і на це було кілька причин, зокрема й проблеми з фінансуванням.

Наступна програма має зазнати певних змін, аби стати ефективнішою, – каже Андрій Ковальов. – Її мету ми визначаємо так: збільшити кількість людей, які отримуватимуть якісну воду, зменшити аварійність мереж водопостачання, збільшити протяжність нових водогонів. А ще – дати можливість громадам отримувати не тільки кредитні ресурси на заходи програми (під 6% річних), а й, в разі необхідності,  отримувати гроші на безповоротній основі; передбачається й зменшення відсотку співфінансування.

Депутати погодили звіт, а проєкт програми “Питна вода” на 2021-2025 роки” представити на розгляд комісії до 22 квітня 2021 року.

Постійна комісія також заслухала звіт про виконання Програми приватизації об`єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Вінницької області на 2015-2020 роки. Інформацію взяли до відома, а управлінню спільної комунальної власності територіальних громад області необхідно представити нову програму на 2021-2025 роки.

За чотири роки було приватизовано занадто мало об`єктів, – зазначає Андрій Ковальов. – У наступній програмі ми запропонували чітко визначити необхідну обґрунтованість приватизації для більшого надходження до обласного бюджету коштом саме ефективної приватизації шляхом проведення публічних аукціонів.

На засіданні комісії депутати погодили проєкти розпоряджень про затвердження Стратегічного та Операційного планів діяльності з внутрішнього аудиту Вінницької обласної Ради на 2021-2023 роки.

 В обласній Раді працює управління з внутрішнього аудиту, – пояснює Андрій Ковальов. – Зараз йому затверджено Стратегічний та Операційний плани діяльності, що, фактично, дасть можливість перевіряти як ефективність використання майна, так і фінансово-господарську діяльність наших комунальних підприємств.

На засіданні депутати жваво обговорювали інформацію начальника управління будівництва облдержадміністрації Андрія Гринчука щодо проєкту “Реставрація пам`ятки  архітектури національного значення “Башта та Мур”, що розташований за адресою вул.Мури, 1, Вінниця. Протиаварійні та невідкладні консерваційні роботи». Продовжувати реставрацію чи законсервувати об`єкт у нинішньому стані, щоб запобігти руйнації.

Дбайливий господар має все зробити якнайкраще і залишити нащадкам відреставровану спадщину, – переконаний Володимир Кістіон.

Проєкт було розроблено у 2016 році, його корегували у 2018 році, два роки поспіль роботи, взагалі, не фінансувалися. Нині проєкт знову потребує коригування. Орієнтовно, його вартість може скласти близько 8 млн грн. Оскільки “Вінницькі Мури” – як національна пам`ятка архітектури XVII століття є однією з основних історико-культурних локацій обласного центру, члени комісії вирішили звернутися до Вінницької міської ради та  облдержадміністрації, до патріотів та меценатів і знайти кошти на реставрацію Мурів.

Нагадаємо, чи безпечна для вживання вода у Південному Бузі.

Читайте також

Центр Вінниці та вул. Івана Богуна залишились без води через аварію на водогоні
Детальніше
28 травня комунальні служби Вінниці працюють у штатному режимі
Детальніше
Жовта вода у кранах вінничан: у "Вінницяоблводоканалі" прокоментували, в якому стані вода у Вінниці
Детальніше
Де відключатимуть воду та світло - перелік планових ремонтних робіт у Вінниці 27 травня
Детальніше
У Вінницькій облраді запідозрили «штучне подрібнення витрат для уникнення Prozorro» при створенні креативного простору «Щедрик»
Детальніше
На проспекті Юності у Вінниці замінюють 16 метрів труби на водогоні
Детальніше