Вороновицький музей історії авіації і космонавтики потребує осучаснення

Вороновицький музей історії авіації і космонавтики потребує осучаснення

11:34 09.04.2021

Голова Вінницької облради Вячеслав Соколовий 8 квітня відвідав Вороновицьку територіальну громаду, зокрема, разом з селищним головою Олександром Ковіньком побував у музеї історії авіації і космонавтики імені Можайського.

Вороновиця має історико-культурні пам’ятки, завдяки яким можна розвивати туристичну локацію. Необхідно визначитися, що важливіше у реконструкції музею історії авіації і космонавтики імені Можайського. Звичайно, необхідно відреставрувати саме приміщення, зробити все можливе, щоб його автентичність була збережена на сотні років,  – прокоментував голова обласної Ради Вячеслав Соколовий. – На сьогодні ми можемо констатувати, що таких палаців, як палац Грохольських-Можайських дуже мало не лише в області, а й в Україні.

Музей історії авіації і космонавтики імені Можайського розташований на другому поверсі пам’ятки архітектури місцевого значення - Палаці Грохольських-Можайських. Сам комплекс за результатами конкурсу “Сім чудес Вінниччини” (2007) був включений до номінації “Перлини Поділля” та входить до туристичних маршрутів палацами Вінниччини.

Звісно, музей необхідно осучаснити, експозиції зробити інтерактивними, оновити історичні та інформативні стенди. Необхідно зберегти музейний комплекс, наповнювати його і надалі відповідним історичним змістом, – додав Вячеслав Соколовий.

Впродовж 2015-2017 рр. здійснено реставрацію фасаду пам’ятки за кошти, надані як грант Європейським Союзом в рамках проєкту “Туризм – запорука динамічного соціально-економічного розвитку громад”.

У 2020 році рішенням обласної Ради Вороновицький музей історії авіації та космонавтики став відокремленим підрозділом Вінницького обласного краєзнавчого музею. В планах переглянути фонди музею, оновити експозицію новими експонатами та доповнити історичними фактами.

Нагадаємо, вінницькі музейники планують реставрувати піаніно Леонтовича.

Читайте також

У Вороновиці запланували шаховий Кубок області “На козацькому шляху”
Детальніше
Школярі з Вороновицької громади стали учасниками проєкту "Знайди себе"
Детальніше
Колекція вінницького музею поповнилась новими експонатами - традиційними дряпанками
Детальніше
Художню виставку Федора Панчука "Ювілейна-24" відкриють у Вінниці
Детальніше
У Вінницькому краєзнавчому музеї провели другий майстерклас з писанкарства для дітей-сиріт
Детальніше
Благодійність, майстер-класи та фудкорт: програма Пироговського пікніка - 2024
Детальніше