Немирівська міська громада ухвалила Стратегію розвитку до 2030 року
У Немирівській міській територіальній громаді під головуванням Віктора Качура відбулася сесія. Депутати ухвалили рішення про Стратегію розвитку громади до 2030 року. Участь у засіданні взяли голова облради Вячеслав Соколовий та його заступник Анатолій Ткач.
Про це 21 серпня інформують у Вінницькій облраді.

Вячеслав Соколовий наголосив, що напередодні Дня Незалежності України сесія Немирівської міської ради ухвалила надважливе рішення для громади, затвердила головний документ – Стратегію розвитку територіальної громади до 2030 року, яка є збалансованим рухом вперед.
Перспективний план – дороговказ для правильного використання власних резервів. Це також комплекс механізмів для того, щоб залучити додаткові фінанси, зацікавити інвесторів, знайти нових партнерів, зокрема й закордонних, для розвитку бізнесу. Наявність Стратегій розширяє можливості для всебічного розвитку громад. У воєнний час Стратегія набуває особливої важливості. Фактично, вона стає базою для стійкості громади. Я ознайомився із вашим стратегічним планом. Проведено детальний аналіз. Представлено прагматичний сценарій розвитку всіх сфер життя громади. Визначено послідовність реалізації пунктів документа, – сказав Вячеслав Соколовий. – Стратегія Немирівської громади має досить конкретний зміст. Зрозуміло, що стратегування – не догма, а постійний і живий процес. Він повинен враховувати зміну обставин та нові тенденції. Переконаний, ви, за необхідності, завжди зможете актуалізувати свій перспективний план. Нині більшість територіальних громад Вінниччини – в процесі актуалізації своїх стратегій. З цим зволікати не варто.
Він зауважив, що навіть у важкі часи повномасштабної війни не потрібно втрачати свій потенціал та бути готовими до післявоєнної відбудови всієї країни, зокрема й кожної громади.
Стратегія збалансованого регіонального розвитку Вінницької області – актуалізована та затверджена обласною Радою. Зміни, внесені до стратегічного документа, відповідають пріоритетам сьогодення – це «Безпека та оборона», «Стійкість», «Турбота». Ці пріоритети вже довели свою ефективність, – зазначив Вячеслав Соколовий. – Облрада завжди готова надати громадам практичну допомогу стосовно формування стратегій. І цьогоріч профільні фахівці виконавчого апарату облради провели серію семінарів і тренінгів у всіх районах області. На нашу підтримку ви завжди можете розраховувати. Бажаю всій Немирівській громаді, щоб реалізація вашої Стратегії дала бажаний результат. Успіхів вам у роботі.

Немирівський міський голова Віктор Качур зазначив, що Стратегія-2030 - це головний документ, який визначає найважливіші пріоритети розвитку громади на довгострокову перспективу.
Радий представити Стратегію розвитку Немирівської міської територіальної громади до 2030 року. Фактично, ми пропонуємо шлях до створення комфортної, конкурентоспроможної та активної громади. Через рік ми переглянемо основні показники та цілі Стратегії. Відповідно, внесемо корективи та зміни, – підсумував Віктор Качур.
До ухвалення на сесії Немирівської громади, відбулися громадські слухання та обговорення проєкту Стратегії розвитку Немирівської міської територіальної громади до 2030 року.

Голова облради Вячеслав Соколовий та його заступник Анатолі Ткач також побували в освітньому закладі Вінницької облради – Немирівській спеціальній школі. Вони поспілкувалися з керівницею закладу Наталією Сук та педагогами щодо готовності школи до нового навчального року.
63 стратегії розвитку
Нині 63 громади Вінниччини мають затверджені Стратегії розвитку. Результатом таких показників було впровадження комплексного підходу підтримки громад облрадою, а саме – напрацювання базових драфтів документів – Стратегії розвитку територіальної громади та Плану її реалізації. У 2025 році завершили розробку Стратегій Вапнярська та Хмільницька громади, фінальною стала Стратегія розвитку Немирівської територіальної громади.
Нагадаємо, Хмільницька та Вапнярська громади на сесіях ухвалили Стратегії розвитку. Тож на Вінниччині на сьогодні Стратегії розвитку розробили 62 із 63 територіальних громад.