На Вінниччині взялись за відстріл лисиць, вовків і шакалів
Вінницькі мисливці взялись до регулювання кількості хижаків – потенційних переносників сказу: лисиць, вовків, шакалів.
Про це інформує Центрально-Західне міжрегіональне управління Лісо-мисливського господарства.
З початком повномасштабної війни в Україні заборонили полювання та відвідування громадянами лісу. На територіях, де не ведуться військові дії, почала зростати чисельність лісових мешканців. На жаль, побільшало й хижаків – лисиць та вовків, популяція яких і до війни перевищувала норми (встановлену щільність на одиницю площі). І це дуже серйозна проблема, якщо врахувати той факт, що фахівці ветеринарної медицини давно б’ють на сполох статистикою по захворюваності на сказ, - йдеться у повідомленні.
Станом на жовтень з початку року на Вінниччині виявлено 53 випадки сказу серед диких та домашніх тварин. Зокрема, із 83 лисиць сказ виявили у 14 тварин. Лисиця – основний переносник смертельно небезпечного вірусу. А від диких тварин інфікуються свійські тварини й люди.
Постійно проводиться пероральна імунізація диких м’ясоїдних тварин проти сказу шляхом розповсюдження їстівних брикетів із вакциною. Але цього замало. Тому минулої осені створені бригади з відстрілу лисиці на території області. Вінниччина тоді стала одним із перших регіонів, де в умовах війни видали дозвіл на штучне регулювання кількості лисиць та вовків.
Де та коли відбуватиметься відстріл
Центрально-Західне міжрегіональне управління лісового та мисливського господарства розробило графіки відстрілу. Він триватиме до 26 січня. Згідно з графіком відстріл відбуватиметься у трьох районах у суботу, а в інших трьох – у неділю.
Нагадаємо, в районах Вінницької області створили бригади з відстрілу червоної лисиці. Такі заходи проводять задля уникнення поширення сказу на території області.