Боротьба зі сказом - на Вінниччині відстрілюють червоних лисиць

Боротьба зі сказом - на Вінниччині відстрілюють червоних лисиць

14:10 06.11.2023

В районах Вінницької області створили бригади з відстрілу червоної лисиці. Такі заходи проводять задля уникнення поширення сказу на території області.

Так, 5 листопада на території Іллінецької та Погребищанської громад провели заходи зі зменшення чисельності червоної лисиці.

Добутих лисів направлятимуть до місцевих установ ветеринарної медицини для дослідження на сказ, - інформує Державна екологічна інспекція у Вінницькій області.

Боротьба зі сказом - на Вінниччині відстрілюють червоних лисиць

Лисиця - основний поширювач сказу

Упродовж останнього десятиліття в Україні реєстрували рекордну кількість захворювань тварин на сказ. Найбільше зареєстрованих випадків було у:

  • Вінницькій,
  • Харківській,
  • Черкаській,
  • Кіровоградській областях.

А з початком широкомасштабної війни ситуація стала ще гіршою. Адже у зв'язку з воєнним станом полювання заборонили, а з ним - і штучне регулювання шкідливих хижаків та бродячих тварин.

Основним переносником сказу є червона лисиця. На Вінниччині руді хижачки почали вільно заходити у населені пункти, минулого року лисицю зафіксували навіть у центрі Вінниці!

Особливо страждають мешканці, чиї садиби знаходяться на околицях, поряд із лісом, полем, лісосмугами, порожніми будинками. Лисиці завдають чималої шкоди, полюючи на домашню птицю. Але головна небезпека - поширення сказу. Лисиця, хвора на сказ, може зайти в населений пункт і напасти на домашню тварину чи людину.

Нагадаємо, на Вінниччині посилюють заходи з профілактики захворювання тварин на сказ. Вирішили створити бригади з відстрілу лисиці червоної, за виключенням земель лісового фонду, та провести заходи зі зменшення чисельності лисиці до встановлених норм 0,5-1 гол. на 1000 га угідь.

Читайте також

Скільки мін уже знешкодили поліцейські вибухотехніки з Вінниці на деокупованих районах Харківщини?
Детальніше
У Вінниці під колесами вантажного потягу загинув 65-річний чоловік
Детальніше
Тварини на курорті: як у Вінниці доглядають за мешканцями зоопарку в аномальну спеку
Детальніше
Рятувальники Вінниччини ліквідували 7 пожеж, горіло 2 будинки
Детальніше
У Вінницькому зоодворику виходжують маленьких соколят: про них піклуються, підліковують та годують
Детальніше
У Вінниці надзвичайники врятували 2-річну дівчинку
Детальніше