Обережно! З 15 жовтня на території Вінниччини почнуть відстрілювати лисиць
На Вінниччині посилюють заходи з профілактики захворювання тварин на сказ. Вирішили створити бригади з відстрілу лисиці червоної, за виключенням земель лісового фонду, та провести заходи зі зменшення чисельності лисиці до встановлених норм 0,5-1 гол. на 1000 га угідь.
Відстріл розпочнуть з 15 жовтня. Добутих лисів направлятимуть до місцевих установ ветеринарної медицини для дослідження на сказ. Лісівники Вінниччини закликають жителів області бути обережними! Не забувайте, що відвідування лісу заборонено!
Як показує аналіз результатів епізоотичних розслідувань випадків сказу, у 100 відсотків продуктивних і у 50 відсотків домашніх тварин зараження відбулося при контактуванні із лисами, - інформує Центрально-Західне міжрегіональне управління лісового та мисливського господарства.
Упродовж останнього десятиліття в Україні реєстрували рекордну захворюваність тварин на сказ. Традиційно їх було найбільше у:
- Вінницькій,
- Харківській,
- Черкаській,
- Кіровоградській областях.
З початком широкомасштабної війни стало ще гірше. Адже у зв'язку з воєнним станом полювання заборонено, а з ним - і штучне регулювання шкідливих хижаків та бродячих тварин.
Основним небезпечним переносником сказу є червона лисиця. На Вінниччині руді хижачки почали вільно заходити у населені пункти! Особливо страждають мешканці, чиї садиби знаходяться на околицях, поряд із лісом, полем, лісосмугами, порожніми будинками. Лисиці завдають чималої шкоди. У тварини, хворої на сказ, вражається центральна нервова система, поведінка змінюється і з’являються дуже характерні ознаки: боязнь світла, наступають спазми гортані, у результаті чого тварина не може напитися води, активне слиновиділення, агресивність, - зазначають у Центрально-Західному міжрегіональному управлінні лісового та мисливського господарства.
Сказ - це небезпечне інфекційне захворювання, яке передається через укуси та ослинення і у разі відсутності лікування у найкоротші терміни призводить до 100% смерті.
Нагадаємо, у Хмільницькому районі провели засідання спеціальної комісії щодо посилення заходів профілактики захворювання тварин на сказ. Про це інформує головне управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області.