На Вінниччині відбулись найпрестижніші змагання зі спортивного туризму в країні

13:10 12.07.2023

Відбувся черговий Чемпіонат України зі спортивного туризму в напрямку пішохідний, який проходив у Вінницькій області. Ці змагання зі спортивного туризму є найпрестижніші в Україні та користуються великою популярністю серед туристів.

Про це 12 липня інформує Вінницька обласна федерація спортивного туризму.

Цього року у змаганнях взяли участь 15 команд з 9 регіонів нашої країни. Федерація спортивного туризму України вирішила доручити проведення цього потужного та видовищного заходу Вінниччині, яка вже не вперше приймає такі змагання. Головна суддівська колегія запропонувала учасникам три дистанції 5-го класу: «Рятувальні роботи», «Смуга перешкод» та «Крос похід». Кожна з них мала свої особливості, що зробило їх захопливими та випробовувало команди на межі їх можливостей, - йдеться у повідомленні.

Дистанції учасники проходили почергово.

«Рятувальні роботи»

Першою відкрили змагання «Рятувальні роботи», які є технічно найскладнішими, адже на такій дистанції є велика кількість етапів які вимагають навичок правильного поводження та транспортування потерпілих. Для цієї дистанції чотири учасники є складністю, адже велика кількість прийомів вимагає саме шести учасників. Але організатори зуміли організувати дистанцію без порушення класності та провести її успішно у рамках правил та технічних вимог.

За результатами цієї дистанції, 3 місце здобула команда «Вінницька область–2», 2 місце посіла команда «Вінницька область-1», а переможцем стала команда «Чернігівська область-1».

«Смуга перешкод»

«Смуга перешкод» стала справжнім випробуванням для учасників. Різноманітність та рандомність перешкод - колова, лінійна та блокова система - створювали непередбачуваність та складність для спортсменів вже на етапі підготовки, адже остаточні умови вони отримали саме на змаганнях. Попри це, команди змогли справитись з перешкодами дистанції та успішно закрити другий змагальний день.

Після завершення дистанції 3 місце посіла команда «Київської області», 2 місце здобула команда «Миколаївської області-1», а переможцем на дистанції стала команда «Чернігівської області–1».

«Крос похід»

Останньою дистанцією залишився «Крос похід» - він містив 32 різноманітні етапи різної складності, що розташовувались в 12 різних локаціях. Кожна команда самостійно спланувала свій маршрут руху між етапами та долала його за обмежений проміжок часу.

3 місце на цій дистанції здобула «Вінницька область-2», 2 місце посіла «Чернігівська область-1», а переможцем стала «Вінницька область-1».

Загальні результати в підсумку змагань були вкрай напруженими, і судді до останнього моменту намагалися передбачити переможців та призерів. Проте все вирішувалося на останній дистанції, після її завершення місця визначились так: