На Вінниччині презентували новозбудовану рекреаційну паркову зону

На Вінниччині презентували новозбудовану рекреаційну паркову зону

14:09 11.10.2021
79

9 жовтня у Соболівській громаді в селі Метанівка презентували новозбудовану рекреаційну паркову зону, яка була створена завдяки перемозі в конкурсі обласної Ради “Комфортні громади”.

Участь в урочистостях взяли депутати обласної Ради Тетяна Побережна, Віктор Пигуля та Геннадій Мазур, заступник голови Гайсинської районної ради Оксана Матвієнко, Соболівська сільський голова Віра Асауленко та староста села Метанівка Ігор Гащенко.

За словами Ігоря Гащенка, проєкт для участі у конкурсі "Комфортні громади" за напрямом "Сучасна громада" зініціювали засновник громадської організації "Наша Метанівка" Віталій Дімітрієв і безпосередньо жителі села. Вони звернулися до Соболівської сільської ради з проханням  провести благоустрій двох паркових зон, зокрема – об`єднати Центральну та Шкільну площі в один сучасний рекреаційний простір в центрі села. "Метанівка – територія патріотизму, розвитку, успіху" - так назвала громада свій проєкт.

На Вінниччині презентували новозбудовану рекреаційну паркову зону

Загальний бюджет проєкту склав 300 тисяч гривень. 150 тисяч на його реалізацію громада отримала з обласного бюджету, 35 тисяч – надійшло з місцевого бюджету, ще 115 – від спонсорів та партнерів.

Ми працювали ціле літо, намагалися все робити максимально швидко та якісно, - розповідає староста Метанівки Ігор Гащенко. - Зробили тротуарні доріжки, збудували фонтан, облаштували дитячий та спортивний майданчик. А ще встановили металоконструкцію у формі вежі, де розміщені фотографії наших земляків – учасників АТО/ООС, воїнів-інтернаціоналістів та ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС. Така робота заради спільної ідеї, заради комфорту наших жителів не тільки дала добрий результат, а й довела, що, об`єднавшись, ми можемо  багато справ зробити для розвитку села та всієї громади.  

Цього ж дня в селі відбулася презентація книги "Наша Метанівка", написаної краєзнавцем Василем Тищенком та виданої за кошти місцевих жителів.  А ще в Метанівці відкрили музей "Млин", в якому зібрані матеріали про історію села та його славетних жителів.

На Вінниччині презентували новозбудовану рекреаційну паркову зону

Ігор Гащенко розповів, що водяному млину, який тепер перетворено на музейний комплекс, - уже 200 років. Із суцільного каменя його побудував відставний козак, який із Січі повернувся в рідне село.

І сучасна паркова зона, і музей – це приклад згуртованої праці жителів Метанівки, – ділиться враженнями  депутат обласної Ради Віктор Пигуля. -  Гарне місце, гарні люди, святкова атмосфера!

Соболівська сільська голова Віра  Асауленко каже, що громада обов`язково братиме участь у новому конкурсі "Комфортні громади".

У складі нашої громади – 10 сіл, - зазначає Віра Асауленко. -  І кожне має бути комфортним. Ми хочемо, щоб у всіх селах були сучасні зони відпочинку, де і молоді, і людям поважного віку, і дітям  буде цікаво проводити своє дозвілля.  Також нам потрібно оновити дитячі майданчики. Конкурс обласної Ради допоможе нам втілити в життя такі проєкти.

На Вінниччині презентували новозбудовану рекреаційну паркову зону

Голова обласної Ради Вячеслав Соколовий зауважив, що реалізація конкурсного проєкту в Соболівській громаді вчергове доводить, що спільні зусилля обласної та місцевих влад, жителів громад, громадських організацій та партнерів із бізнесу – це запорука успішного розвитку громад Вінницької області. 

Наш конкурс "Комфортні громади" цього року став унікальним майданчиком для реалізації ідей та планів громад,  –  наголосив Вячеслав Соколовий. - 5 жовтня  обласна Рада дала старт наступному конкурсу вже на 2021-2022 роки. Ми готові підтримувати ініціативи людей і стимулювати розвиток громад. Наша головна мета полягає в тому, щоб кожен житель Вінниччини відчув позитивні зміни в своєму житті. Підкреслюю – кожний! Де б людина не жила – у місті, в селищі чи в маленькому селі, вона має бути захищеною та впевненою, що про неї піклуються, що її цінують, що вона – важлива.

Нагадаємо, Вінницька облрада оголосила новий конкурс “Комфортні громади”.

Читайте також

У Вінниці презентували проєкти конкурсу Комфортні громади
У Вінниці презентували проєкти конкурсу "Комфортні громади"
Детальніше
У Чернівецькій громаді реконструюють Борівський ліцей
У Чернівецькій громаді реконструюють Борівський ліцей
Детальніше
У Чернівецькій громаді реалізували два проєкти конкурсу Комфортні громади
У Чернівецькій громаді реалізували два проєкти конкурсу "Комфортні громади"
Детальніше
Співпраця Ізраїлю та Вінниччини сільське господарство, медицина та ІТ-технології
Співпраця Ізраїлю та Вінниччини: сільське господарство, медицина та ІТ-технології
Детальніше
Баян і сучасна молодь
Баян і сучасна молодь
Детальніше
18 січня в історії Вінниці та області Євромайдан, Міс Вінниця та вибори Президента
18 січня в історії Вінниці та області: Євромайдан, Міс Вінниця та вибори Президента
Детальніше