COVID-19: кожен п’ятий дорослий житель Вінниці завершив повний курс вакцинації

COVID-19: кожен п’ятий дорослий житель Вінниці завершив повний курс вакцинації

13:58 11.10.2021

Від початку вакцинальної кампанії двома дозами імунізувались 68884 вінничанина, це 22,3% від дорослого населення громади. А першу дозу отримали 27,6% дорослих мешканців. Нині у пунктах щеплень при ЦПМСД та у Центрах масової вакцинації населення доступні три препарати: “AstraZeneca”, “Coronavac”, “Comirnaty” (Pfizer). Вакцинують усіх охочих безкоштовно.

На сьогодні у Вінниці від коронавірусної хвороби найбільше щеплених містян працездатного віку: люди від 20-39 років – 28,9%, серед людей 40-49 років вакциновано 21,3%, у віці 50-59 років – 20,1%. Не поспішає вакцинуватись молодь – імунізованих жителів у віці 18-20 років лише 2,35%. А також вінничани, яким за вісімдесят: серед них імунізованих проти коронавірусу 2,7%. Частка щеплених мешканців “срібного віку” від 60 до 79 років складає 24,7%.

Далі зволікати зі щепленням від Covid-19 просто небезпечно! Наголошую – лише вакцинація може вберегти від важкого чи смертельного перебігу гострої коронавірусної хвороби. Наразі Вінниця поки ще перебуває у “жовтій” зоні карантину, але ми всі бачимо тенденцію по країні – приріст захворюваності за останні 7 днів в нашій державі складає 15,2%. Деякі регіони уже на межі запровадження «червоної» зони карантинних обмежень. Що стосується заповненості вінницьких міських медичних закладів, які приймають хворих на коронавірус, а зараз у нас їх два (це Міська клінічна лікарня №1 та Вінницька клінічна багатопрофільна лікарня), ситуація теж уже починає погіршуватись. Станом на 11 жовтня завантаженість ліжкового фонду по цих закладах складає 61%. Залучено 223 з 366 кисневих точок. По госпіталізаціях – у своїй переважній більшості це не вакциновані містяни, або люди, які отримали лише одну дозу препарату від Covid-19. Хочу підкреслити, що у стаціонари такі хворі потрапляють уже з середньою та важкою формами хвороби, - розповідає директор департаменту охорони здоров’я міської ради Олександр Шиш.

За його словами, більш охоче вакцинуються від коронавірусної інфекції жінки, з усіх щеплених 55% - це вінничанки. Відповідно й статистика смертності говорить сама за себе. Від Covid-19 у вінницькій громаді помирає більше чоловіків – це 51% від усіх померлих.

Від Covid-19 у Вінниці можна вакцинуватися щодня у пунктах щеплень при ЦПМСД та пунктах масової вакцинації населення.

Нагадаємо, У Вінниці спростували міфи про вакцинацію від коронавірусу.

Читайте також

У Вінниці відкрили "Школу цукрового діабету" аби підтримати дітей, які живуть з цією хворобою
Детальніше
В мікрорайоні Бучми триває профілактична вакцинація тварин від сказу
Детальніше
У Вінниці посилять заходи з вакцинування тварин проти сказу
Детальніше
В мікрорайоні Бучми у Вінниці скажений собака покусав 15 людей
Детальніше
Перша допомога при нападі епілепсії: що варто робити, а що ні
Детальніше
Підопічним терцентру у Вінниці розповіли про боротьбу проти туберкульозу
Детальніше