На Вінниччині погіршилась ситуація з туберкульозом - хворі пізно звертаються по допомогу

На Вінниччині погіршилась ситуація з туберкульозом - хворі пізно звертаються по допомогу

10:29 28.04.2021
88

Розпочала роботу дводенна всеукраїнська нарада керівників туберкульозної служби “Державне лідерство та партнерство як запорука рішучої відповіді у боротьбі з туберкульозом в умовах трансформації системи охорони здоров’я та викликів, пов’язаних з пандемією COVID-19”. Основна мета заходу – скоординувати спільні дії для подолання туберкульозу в Україні.

Пріоритетом роботи усіх гілок влади у Вінницькій області є боротьба із захворюванням на туберкульоз. На цьому наголосила Ольга Задорожна - директорка обласного Департаменту охорони здоров’я та реабілітації.

У 2020 році пандемія коронавірусної хвороби суттєво вплинула на доступ населення до медичних послуг, у тому числі з приводу туберкульозу. З початку 2021 року ситуацію з туберкульозом можна оцінити як погіршення: криза поглиблюється через те, що пацієнти пізно звертаються за медичною допомогою, - підкреслила керівник департаменту. 

Вона додала, що в області реалізуються як державні, так і обласні програми у сфері охорони здоров’я.

Важливим кроком є створення відділення хіміорезистентного туберкульозу, відділення “закритого типу” та дитяче відділення. Протитуберкульозні заклади забезпечені бактерицидними випромінювачами та змінними лампами до них, засобами органів дихання медпрацівників та масок для бактеріовиділювачів, постійно проводяться закупівлі розхідних матеріалів для лабораторної діагностики та рентген-діагностики, - пояснила Ольга Задорожна.

Щорічно з обласного бюджету на зазначені заходи виділялось фінансування в межах 400 - 780 тис. грн. Крім того, районними та міськими бюджетами, в рамках бюджетів закладів охорони здоров’я виділялось в загальному від З до 4 млн грн щорічно.

Основний ефект, який ми отримали - це зниження рівня смертності від туберкульозу з розрахунку на 100 тисяч населення: показник з 2016 року знизився вдвічі, і на кінець 2020 року склав 3,4 випадки на 100 тисяч населення, - зазначила керівник департаменту.

Очільниця профільного департаменту додала, що наразі охорона здоров'я має перед собою виклики щодо забезпечення належної побудови надання протитуберкульозної допомоги.

Важливою складовою боротьби з туберкульозом в області стало створення єдиного протитуберкульозного закладу - Вінницького обласного клінічного фтизіопульмонологічного центру. Ми спільно працюємо над подальшою розбудовою закладу, маршрутами для надходження протитуберкульозних препаратів, змінюємо формат мережі лабораторної діагностики, - повідомила Ольга Задорожна.

Важливим аспектом є й те, що окремі протитуберкульозні заходи включені до переліку обов’язкового фінансування у рамках обласної програми “Підтримка та розвиток галузі охорони здоров’я Вінниччини» на 2021-2025 роки”.

Нагадаємо, на Вінниччині знижується захворюваність новими формами туберкульозу та ВІЛ-СНІД.

Читайте також
У Ладижині померла досвідчений лікар місцевої лікарні
Детальніше
Як вберегти себе та чотирилапого від кліщів?
Детальніше
У Вінницькому обласному центрі служби крові критична ситуація
Детальніше
Вінницьке протезно-ортопедичне підприємство ставить людей на ноги
Детальніше
Ще три новенькі “Renault Duster” отримають ямпільські медики
Детальніше
У Вінниці вперше засідала госпітальна рада Вінницького госпітального округу
Детальніше