Учасники студентського хакатону запропонували нові ідеї для туристичної сфери Вінниці

Учасники студентського хакатону запропонували нові ідеї для туристичної сфери Вінниці

17:05 02.07.2025

У Вінниці відбувся міський студентський хакатон «Hack4Impact». Протягом трьох днів учасники розробили креативні ідеї для туристичної сфери Вінниці. 

«Hack4Impact» організували ІТ Асоціація Вінниці й компанія Radar Tech за підтримки департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради, Вінницького технічного фахового коледжу, UME.Place, TIRAS Technologies і компанії «НАВІГАТОР».

Юним стартаперам вони запропонували знайти практичні та креативні рішення в одному з таких напрямків (на вибір), щоб зробити Вінницю більш зручною, цікавою і привабливою для мандрівників:​

  • віртуальна інтерактивна мапа парковок;
  • універсальний цифровий агрегатор місцевих подій;
  • популяризація туризму серед молоді;
  • смарт-годівнички для безпритульних тварин.

Студенти реєструвалися на хакатон уже сформованими командами, представивши різні навчальні заклади: Вінницький технічний фаховий коледж, Могилів-Подільський монтажно-економічний фаховий коледж, Вінницький національний технічний університет, Вінницький коледж Національного університету харчових технологій і Харківський національний університет Повітряних Сил імені Івана Кожедуба. 

На базі Вінницького технічного фахового коледжу для них організували менторські зустрічі, роботу в командах, репетиції з організаторами, а також кілька воркшопів про те, як швидко зробити мінімально життєздатний продукт за 48 годин і як правильно презентувати свою ідею та працювати над її вирішенням. 

Учасники студентського хакатону запропонували нові ідеї для туристичної сфери Вінниці

Студенти напрацьовували ідеї, створювали прототипи мобільних додатків, сайтів і навіть локальні пошукові системи для туристичної інфраструктури міста. А результати своєї роботи презентували в інноваційно-технологічному парку «Кристал». 

За результатами голосування журі головний приз хакатону Hack4Impact – неттоп – отримала команда «Juxta» з ВТФК. Вони запропонували ідею застосунку «Розумна мапа парковок», основна «фішка» якого – інтерактивна мапа з візуалізацією зайнятих і вільних паркомісць у реальному часі за допомогою штучного інтелекту та камер.

А приз глядацьких симпатій здобула команда «WebWitches» (ВТФК) з ідеєю адаптивного інформаційного сайту з віртуальними екскурсіями, аудіогідом і власною базою даних, а також концептом інтерактивного додатка з челенджами, винагородами й персоналізованими маршрутами з оглядами 360° та ШІ-гідом.

Моя особиста гордість та джерело натхнення – це вісім команд із шести навчальних закладів Вінниччини, які змогли за 2,5 дні презентувати п’ять софтверних і три хардверні рішення, серед яких – смарт-годівнички, розумні парковки на основі Computer Vision та агрегатори подій для Вінниці. Вітаю команди переможців. Бачити ваші завзятість і віру у свої ідеї для мене безцінно! Дякую і обіймаю всіх, хто зробив цей хакатон можливим, – зазначила голова правління IT-Асоціації Вінниці Дар’я Нишпорська.

Загалом четвірка переможців виглядає так:

  • І місце – команда «Juxta» (ВТФК), застосунок «Розумна мапа парковок»;
  • ІІ місце – команда «Robominds» (ВТФК), сайт з інтерактивними туристичними квестами для молоді;
  • ІІІ місце – команда «LegiON» (ВТФК), розумна годівниця для безпритульних тварин у комбінації з онлайн-додатком для пошуку вільних паркомісць;
  • ІІІ місце – команда «VADO» (ВНТУ), агрегатор місцевих подій. 

Сертифікати та брендовані подарунки від організаторів і партнерів отримали усі команди-учасники хакатону. 

Три дні шаленого драйву, безсонних ночей, креативних брейнштормів і справжнього командного духу – міський студентський хакатон у Вінниці подарував море емоцій! Молодь із різних закладів змагалася за звання найкреативніших і найтехнічніших. Атмосфера була заряджена ідеями, сміливими прототипами та жагою до перемоги, – зазначила директорка Вінницького технічного фахового коледжу Світлана Василюк.

Нагадаємо, у Вінниці відбувся ІІ Український Хакатон з розвитку інтелектуального капіталу країни. Мета події – в інтенсивному форматі, використовуючи командну роботу, розробити нові креативні ідеї та їх прототипи, втілення яких сприятиме створенню ефективних рішень для розвитку і збереження інтелектуального капіталу в Україні.

Читайте також

"Укрзалізниця" заявила, що призупинила продаж квитків через офіційний сайт і мобільний застосунок. Про по це 2 жовтня близько опівдні повідомила компанія в Телеграм. Тимчасово недоступні онлайн-сервіси компанії, зокрема застосунок для купівлі квитків та офіційний сайт. Найближчим часом роботу сервісів буде відновлено, - йдеться в повідомленні. Квитки доступні у касах.
В "Укрзалізниці" технічний збій: квитки онлайн тимчасова не продають
Детальніше
Відкрили консультаційний центр Школи Стартапів «Вінницький Виклик»
Відкрили консультаційний центр Школи Стартапів «Вінницький Виклик»
Детальніше
Під час Днів європейської спадщини у Вінниці організували 16 тематичних подій
Під час Днів європейської спадщини у Вінниці організували 16 тематичних подій
Детальніше
Вінничан та гостей міста у жовтні запрошують на 14 екскурсій і один майстерклас
Вінничан та гостей міста у жовтні запрошують на 14 екскурсій і один майстерклас
Детальніше
Вінниця всьоме долучається до проведення Днів європейської спадщини
Вінниця всьоме долучається до проведення Днів європейської спадщини
Детальніше
У Вінниці 20 вересня відбудеться «Пироговський пікнік»
У Вінниці 20 вересня відбудеться «Пироговський пікнік»
Детальніше