Ладижинська лікарня встановила сонячні станції на 200 кВт і зекономить 2 мільйони на рік
На даху Ладижинської міської лікарні завершено монтаж трьох сонячних електростанцій загальною потужністю 200 кВт із системами накопичення енергії ємністю 600 кВт·год. Очікувана економія — до 2 мільйонів гривень на рік.
Про це 22 червня інформує ВІТА ТБ, посилаючись на Facebook-сторінку Ладижинської міської територіальної громади.
Цей проєкт є прикладом ефективної співпраці громади, міжнародних партнерів і донорів, який дозволив встановити сучасну енергетичну систему та суттєво посилити енергетичну безпеку медичного закладу, — зазначив виконуючий обов'язки міського голови Ладижинської громади Олександр Коломієць.
Проєкт реалізований за благодійного фінансування філії чеської організації «Людина в біді» (Člověk v tísni) в Україні — кошти спрямовані на технічне обстеження конструкцій, проєктну документацію, придбання та монтаж обладнання.

Ладижинська міська рада забезпечила співфінансування капітального ремонту та утеплення даху. Загальний обсяг залучених благодійних коштів перевищує 10 мільйонів гривень.
Лікарня стане постачальником електроенергії
Встановлення сонячних станцій — лише перший етап модернізації. До кінця серпня 2026 року заплановано другий етап: лікарня набуде статусу активного споживача електроенергії та зможе передавати надлишково вироблену електрику до об'єднаної енергосистеми України.





