Ліси, туризм і заповідні зони на Вінниччині визначать межі всіх регіональних парків

Ліси, туризм і заповідні зони: на Вінниччині визначать межі всіх регіональних парків

Сьогодні 11:00

На Вінниччині розпочалося функціональне зонування регіональних ландшафтних парків — першим стане парк «Середнє Побужжя». Практичні роботи стартували із Сутиського парку, що входить до його складу.

Про це 22 червня інформує ВІТА ТБ, посилаючись на Управління розвитку територій та інфраструктури Вінницької обласної військової адміністрації.

Це стратегічне рішення провести встановлення меж та функціональне зонування усіх регіональних ландшафтних парків Вінниччини. Адже без чітко визначених зон паркам важко повноцінно функціонувати та захищати свої території від нецільового використання, — йдеться у повідомленні.

Рішення ухвалене за підсумками наради, яку провело Управління розвитку територій та інфраструктури. До обговорення долучилися керівники лісогосподарських підприємств, представники територіальних громад, громадських і землевпорядних організацій.

Чому починають із «Середнього Побужжя»

«Середнє Побужжя» — унікальна каньйоноподібна долина Південного Бугу з високою природоохоронною цінністю. Стартовою точкою зонування обрано Сутиський парк: територія селища Сутиски й навколишні ландшафти зазнають значного антропогенного навантаження, яке потребує термінового врегулювання.

Зонування передбачає поділ парку на чотири зони:

  • заповідну — для цілковитої охорони природи;
  • регульованої рекреації — для контрольованого відпочинку;
  • стаціонарної рекреації — для облаштованої туристичної інфраструктури;
  • господарську — для природозберігаючого використання.

Одним із ключових етапів стануть виїзні зустрічі з місцевими громадами — щоб пояснити переваги парків для розвитку туризму та залучення інвестицій і врахувати інтереси мешканців ще на етапі проєктування.

Читайте також

«Політика Героїв» у дії: 29 сімей ветеранів Вінниччини отримали житлові сертифікати
«Політика Героїв» у дії: 29 сімей ветеранів Вінниччини отримали житлові сертифікати
Детальніше
На Вінниччині пройшов третій ретрит «Сила двох» для ветеранських сімей
На Вінниччині відбувся третій ретрит «Сила двох» для ветеранських сімей
Детальніше
Ворожа атака на Вінниччині постраждали два будинки, автомобілі та будинок культури
Ворожа атака на Вінниччині: пошкоджені два будинки, авто та будинок культури
Детальніше
Велодень у Вінниці 500 учасників, 7 кілометрів і 130 тисяч гривень для ЗСУ
Велодень у Вінниці: 500 учасників, 7 кілометрів і 130 тисяч гривень для ЗСУ
Детальніше
На Вінниччині у травні зафіксовано 17 випадків хвороби Лайма — кліщі стають активнішими
На Вінниччині у травні зафіксовано 17 випадків хвороби Лайма — кліщі стають активнішими
Детальніше
Врятовані з Донеччини леопарди народили дитинчат у Вінниці — і вже виводять їх на сонечко
Врятовані з Донеччини леопарди народили дитинчат у Вінниці — і вже виводять їх на сонечко
Детальніше