Голова Вінницької облради Вячеслав Соколовий здійснив поїздку на Шаргородщину

Голова Вінницької облради Вячеслав Соколовий здійснив поїздку на Шаргородщину

10:58 08.04.2021
153

Голова Вінницької облради Вячеслав Соколовий 7 квітня здійснив робочу поїздку до Шаргородської територіальної громади. 

Міський голова Володимир Барецький ознайомив Вячеслава Петровича з проєктом реконструкції та відновлення міського скверу, який жителі Шаргорода хочуть бачити сучасним багатофункціональним історично-рекреаційним  центром із  комфортними умовами для цікавого та змістовного відпочинку. Причому однаково зручно в оновленому сквері має бути й дітям, і молоді, і людям поважного віку.

“Місто майбутнього – зона відпочинку для дорослих і малих” – так назвали свій проєкт шаргородчани й подали на конкурс обласної Ради “Комфортні громади”.

Наш конкурс – це один із механізмів фінансової підтримки  територіальних громад, – зазначив Вячеслав Соколовий. –  Цього року  на реалізацію проєктів  виділено 20 млн грн.  Загалом подано 213 проєктів. Для всіх громад створено рівні можливості.  Кожна могла подати до чотирьох заявок. Саме так зробили в Шаргородській громаді. Сквер, проєкт реставрації якого претендує на участь у конкурсі,  –  невеликий, але в ньому  розташований пам’ятник “Загиблим воїнам” та пам'ятний знак жертвам Чорнобильської катастрофи. Цей проєкт належить до категорії “Сучасні громади”, тож бажаю землякам удачі в конкурсі.

Голова обласної Ради також ознайомився зі станом незавершеного будівництва комплексної дитячо-юнацької спортивної школи. У 2019 році було виготовлено проєктну документацію на зведення цього комплексу. Вартість будівництва об’єкта, який розбили на дві черги, становить близько 50,4 млн грн. Нині використовується зали для спортивних ігор, для атлетичної підготовки та дві зали для занять боксом, а також адміністративні кабінети. У спорткомплексі займаються 417 учнів-спортсменів на відділеннях боксу, волейболу, дзюдо, легкої атлетики та футболу.

Окрім того, голова обласної Ради Вячеслав Соколовий побував на автомобільній державній дорозі Т-02-18 Лука Барська – Біліківці - Жмеринка - Ямпіль, яка бере початок у Барській територіальній громаді. Частина дороги протяжністю 4 км – в межах Шаргорода є комунальною власністю. Дорогу потрібно ремонтувати.

Забезпечити доступне сполучення між селами, комфортний під`їзд до центрів громад, до райцентрів – це один із наших пріоритетів, – підкреслив Вячеслав Соколовий. –  І ми наполягли на тому, щоб громади Вінниччини отримали втричі більший ресурс на ремонт комунальних доріг, ніж торік. Це вулиці та дороги в межах населених пунктів, саме ті, якими найбільше користуються люди. На їхню реконструкцію буде спрямовано понад 200 млн грн, торік було близько 60 млн грн.  Щоб навіть малі  громади з невеликими бюджетами долучилися до цієї роботи, обласна Рада зменшила обсяг співфінансування.  Якщо раніше громади мали знайти гроші та забезпечити половину вартості ремонту доріг, то зараз це  – 10-15%.

Голова обласної Ради також  відвідав Хресну Дорогу, яка у 2008 році отримала папське благословення. Хресна Дорога, молебень, в основу якого покладають спогади вірян про шлях Ісуса Христа на Голгофу. Вона  бере початок у центрі Шаргорода, від костьолу Святого Флоріана проходить до річки, а далі – по пагорбах села Гибалівка. Загальна довжина цього маршруту – близько півтора кілометра.

Для Шаргорода – це не тільки стимул та натхнення для духовного розвитку. Об’єкти паломництва завжди дають можливість для формування цілого господарського комплексу, пов’язаного із забезпеченням паломників харчуванням, проживанням, перевезеннями тощо. І нині необхідно докладати максимум зусиль, щоб у найближчі роки завершити будівництво Хресної Дороги, – наголосив  Вячеслав Соколовий.

За кошти спонсорів та меценатів, відомих католицьких та православних сімей, зокрема – і родини Вячеслава Соколового, відтворено 14 традиційних стоянь паломницького маршруту. На сьогодні серед вірян вже склалася традиція: чотири рази на рік тут відбувається дієцезіальна Хресна Дорога, на яку приїжджають паломники з різних куточків України, а ще частіше – парафіяльні.

Нагадаємо, Вячеслав Соколовий: Жителі Вінниччини мають отримувати якісні та доступні адміністративні послуги.

Читайте також
У Вінниці депутати обговорили можливості подовжити програму “Питна вода”
Детальніше
Плисківський інтернат перевірили - умови задовільні
Детальніше
Запаси кисню в лікарнях в області вичерпуються
Детальніше
На Вінниччині погодили новий порядок оренди комунального майна
Детальніше
Помер настоятель Шаргородського Свято-Миколаївського чоловічого монастиря
Детальніше
У Вінниці нагородили переможців конкурсу "Людина року"
Детальніше