Вячеслав Соколовий: Жителі Вінниччини мають отримувати якісні та доступні адміністративні послуги

Вячеслав Соколовий: Жителі Вінниччини мають отримувати якісні та доступні адміністративні послуги

10:53 19.02.2021
21

Голова Вінницької обласної Ради відвідав Краснопільську сільську територіальну громаду, в якій вже понад рік працює сучасний Центр надання адміністративних послуг. Вячеслав Петрович ознайомився з роботою ЦНАПу і зауважив, що такий рівень надання послуг повинна мати кожна громада Вінниччини.

Він закликав громади активізувати грантову діяльність, залучати власні та спонсорські кошти, а також кошти конкурсу обласної Ради "Комфортні громади", щоб максимально наблизити адміністративні послуги до людей.

Тут без перебільшення максимальна наближеність послуги до людини. Тому я вкотре наголошую - активізовуйте свою проєктну роботу. За консультаціями або експертною допомогою звертайтесь в обласну Раду. Фахівці нашого новоствореного управління співробітництва з органами місцевого самоврядування та проєктної роботи відкриті до спілкування, - зауважив Вячеслав Соколовий.

Катерина Романенко - голова Краснопільської територіальної громади, яка була ініціатором відкриття ЦНАПу, розповіла, як забезпечується надання послуг у селах. 

Реформа децентралізації передбачає саме наближення послуг, тож ми надаємо їх людям на місцях. Програма “Соціальна громада” у нас працює в кожному селі, а у старостинських округах ми створюємо віддалені робочі місця, де надаються всі види послуг, крім отримання паспортів. Поки в селах ще не всюди хороші дороги і не налагоджена логістика, то треба робити процес отримання послуг максимально зручним для наших жителів, - сказала Катерина Миколаївна.

За її словами, Краснопільська громада постійно бере участь в різних конкурсах і залучає кошти для всебічного розвитку населених пунктів, що увійшли до її складу. Зокрема торік три проєкти громади стали переможцями обласного конкурсу.

Ми щорічно беремо участь в конкурсі обласної Ради, є великий досвід у проєктній роботі. Торік ми встановили майданчик “Невгамовні малюки” в Краснопілці та спортивно-ігровий майданчик у Миткові. Також на базі бібліотеки у Нараївці було створено інформаційно-дозвільний центр. Тепер всі наші села хочуть такий самий центр. Це вже не та бібліотека, де перекладають формуляри. Це тепло, світло, комфортно, вільна зона wi-fi, проєктор, ігри. Там можна попити чаю, можна поспілкуватися, книги всі нові. Там цікаво і дітям, і дорослим, - розповіла очільниця громади.

Центр надання адміністративних послуг Краснопільської громади розпочав роботу у  листопаді 2019 року. Реконструкцію будівлі сільської ради, де розташований ЦНАП, було проведено за кошти спонсорської допомоги, а з бюджету громади було профінансовано облаштування. Меблі та комп’ютерну техніку закупили за кошти Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку “U-LEAD з Європою”.

Роботу ЦНАПу забезпечують чотири працівники (один реєстратор та три адміністратори), які забезпечують надання 145 послуг. Через ЦНАП мешканці подають заяви на соціальні допомоги, пільги, житлові субсидії, мають можливість отримати паспорт громадянина України в 14 років з одночасним присвоєнням ідентифікаційного номера, реєструються в Державному аграрному реєстрі, користуються послугами ДРАЦ, реєструють бізнес, нерухомість.

Сільською радою закуплено міграційну станцію для оформлення та видачі паспортів.

Центр має віддалені робочі місця в селах Нараївка, Кивачівка, Митків, Михайлівка та територіальний підрозділ в с.Гранів.

 Нагадаємо,

Читайте також
Статут вінницької дитячої інфекційної лікарні чекають зміни
Детальніше
Чому не виконується програма підвищення рівня безпеки дорожнього руху у Вінницькій області
Детальніше
Кого нагородять відзнакою “За заслуги перед Вінниччиною”
Детальніше
Ситуація із Сутисківською школою-інтернатом - на контролі депутатів
Детальніше
Координаційна рада з питань молодіжної політики при Вінницькій облраді розпочала роботу
Детальніше
У Вінниці напрацьовують пропозиції до обласної програми “Питна вода”
Детальніше