Два роки роботи: Центральне представництво Коордштабу з питань поводження з військовополоненими звітувало у Вінниці
Центральне представництво Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими прозвітувало про свою діяльність протягом двох років. За цей час надали понад 23 000 консультацій, провели понад 480 зустрічей та заходів, які об’єднали понад 8 000 людей, підтримали понад 300 звільнених з полону.
Про це інформують у Вінницькій облраді.
Керівниця Центрального представництва Юлія Павлюк представила співробітників штабу та зазначила, що проводиться системна щоденна робота не лише з сім’ями військовополонених та зниклих безвісти, а й з цивільними. Вона зазначила, що штаб плідно співпрацює з представником Уповноваженого Верховної ради України з прав людини Володимиром Чоланом.
Представник Головного управління розвідки Міноборони Андрій Юсов відзначив роботу Центрального представництва Коордштабу.
Відкриття та функціонування регіонального центру у Вінниці – заслуга тих, хто проявив ініціативу. Вінницька команда за підтримки міської та обласної влади сказала: «ми зробимо, ми забезпечимо, довірте нам». Рішення було схвалено, і жодного дня про це ніхто не жалкував. Це важка, щоденна, системна робота, – зазначив Андрій Юсов.
Голова обласної Ради Вячеслав Соколовий зазначив, що співробітники Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими протягом двох років відстоюють інтереси родин військових, які потрапили в полон або безвісти зникли.
У вас за плечима – вже два роки надскладної роботи – і фізичної, і моральної. Ця робота – надзвичайно важлива та неймовірно потрібна. Вона – про життя людей, про волю та права, про віру українців у повернення рідних та близьких додому з російського полону. Вам доводиться бути психологами вищого ґатунку для спілкування з рідними полонених та зниклих безвісти, – звернувся до працівників Координаційного штабу Вячеслав Соколовий. – Розуміючи, як було складно та скільки роботи передувало обмінам і звільненню військових і цивільних із полону, ми радіємо результатам. Обласна Рада готова завжди підтримати вас. Стільки, скільки буде потрібно. У нас – спільна мета. Це – Перемога. І це – повернення кожного та кожної – військових, цивільних, дітей – із полону. Працюємо для цього!
Заступник Вінницького міського голови Владислав Скальський зауважив, що неможливо підготуватися і врахувати абсолютно усі аспекти, коли йдеться про війну. Але можливо забезпечити необхідними ресурсами тих людей, які мають мотивацію, які готові взяти на себе надзвичайно важливу і важку працю – координувати роботу з повернення з полону українських хлопців та дівчат.
У Міністерстві оборони України відзначили роботу Центрального представництва Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими як найкращу в Україні.
Голова обласної Ради Вячеслав Соколовий вручив Почесні Грамоти обласної Ради та обласної військової адміністрації кращим співробітникам Центрального представництва Координаційного штабу.
Центральне представництво Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими
Центральне представництво Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими відкрито в грудні 2022 року у Вінниці.
Його робота охоплює такі області:
- Вінницьку,
- Житомирську,
- Чернівецьку,
- Хмельницьку,
- Черкаську.
Нагадаємо, у центрі Вінниці зібрались рідні, друзі та небайдужі громадяни, аби привернути увагу суспільства та міжнародних організацій до зниклих безвісти та полонених українських військових. Також долучились мешканці інших міст України.