“AgroVin” дасть поштовх розвитку малого і середнього фермерства Вінниччини

“AgroVin” дасть поштовх розвитку малого і середнього фермерства Вінниччини

11:09 08.06.2021

У рамках реалізації програми децентралізованої співпраці МЗС Франції із триденним візитом на Вінниччину прибула французька делегація із міста Діжон. Мету та плани перебування французькі експерти обговорили із представниками обласної Ради, Вінницької міської ради та обласної державної адміністрації. Один зі спільних проєктів, яким уже дали старт на Вінниччині, - агрокластер “AgroVin”.

Заступник голови Вінницької облради Дмитро Чаленко наголосив, що створення і розвиток такого напряму співпраці як агрокластер покликаний дати поштовх для активного розвитку на Вінниччині малого і середнього фермерства.

Агрокластер “VITAGORA” успішно діє уже 15 років, і саме на засадах: колаборація малих і середніх фермерів, а також переробних підприємств. Таке об’єднання інтересів і зусиль дає ефективні результати. Ще один великий напрям – це зрошення, цього зараз потребує наша область. Клімат змінюється, і саме зрошення може допомогти надалі підтримувати гарні врожаї й забезпечувати вологою культури, які ми вирощуємо на Вінниччині. Нестача вологи – це велика проблема, тому обласна Рада звертає увагу і на зрошення, і на програму “Питна вода”. Тому така співпраця з французькою стороною, нові напрями роботи, сподіваємося, принесуть плідні результати, - заявив він.

Меморандум про створення інноваційного агропромислового кластера “AgroVin” на Вінниччині було підписано 15 березня. Проєкт реалізується у рамках програми децентралізованої співпраці МЗС Франції. Президентом агрокластеру “AgroVin” став Віталій Бень, керівник товариства “Агропослугтранссервіс” і голова постійної комісії обласної Ради з питань агропромислового розвитку та земельних відносин.

Співпраця Вінниці та міста Діжон розпочалася у 2019 році, коли делегація міста Вінниці вперше відвідала це місто. Саме під час цього візиту і були розроблені ключові теми, які лягли в основу чотирьох напрямів співпраці.

Важливо, що за цих два роки нашої співпраці ми чітко визначили чотири пріоритетних напрями, в яких потрібно рухатися. Ми вже передбачили у бюджеті громади 1,5 млн грн для розвитку агрохабу, - зазначив Сергій Моргунов. 

Президент компанії “VITAGORA” П’єр Гез зауважив, що у планах співпраці – знайомство із французьким фермером, який зараз працює в Україні у Солотвино, і він зацікавлений у розвитку своєї діяльності на території Вінницької області. 

За словами президента компанії “BETEN INGENIERIE” Жана Роша, для ефективного партнерства важливо якомога краще вивчити запити кожної з сторін.

Ці три дні, які ми проведемо у Вінниці, дуже важливі, щоб члени нашої делегації зрозуміли якомога точніше очікування Вінницької області. Відповідно, за результатами цього візиту, ми можемо підготувати програму візиту у Францію таким чином, щоб організувати зустріч з тими підприємствами, які максимально можуть відповідати на ваші запити. Основна мета – це харчова безпека та екологічний підхід до розвитку сільського господарства на наступне десятиліття, - відзначив він.

У планах візиту на Вінниччину французької делегації – знайомство з провідними підприємствами галузі АПК на Вінниччині, а також візит до Вінницького аграрного університету й Інституту кормів та сільського господарства Поділля НААН.

Нагадаємо, Сергій Моргунов: Вінниця передбачила 1,5 млн грн на створення агрохабу у співпраці з французами.

Читайте також

Для дітей, чиї батьки загинули на фронті або зникли безвісти, організували поїздку до міста Діжон
Детальніше
Вінницькі фермери попри війну збільшують поголів'я високопродуктивних корів
Детальніше
Розвиток міжнародного співробітництва: Вінницю відвідала делегація з Франції
Детальніше
Квітневі заморозки вбивають ранній сезон спаржі на Вінниччині
Детальніше
Канадська компанія придбає елеватор у Вінницькій області
Детальніше
Ліцеїсти Вінниці поділились враженнями від поїздки до Франції
Детальніше