Громади Тульчинського району навчали стратегії розвитку

Громади Тульчинського району навчали стратегії розвитку

11:01 08.06.2021

Представниці управління по зв’язках з органами місцевого самоврядування, міжнародного та міжрегіонального співробітництва, проєктної діяльності та сприянням інвестиціям виконавчого апарату Вінницької облради Олена Оцвера та Марія Якименко провели практичний семінар для профільних фахівців територіальних громад Тульчинського району. 

Під час семінару мова йшла про формування пропозицій до плану реалізації Стратегій розвитку та розробки інвестиційних паспортів.

Наступний крок, після ухвалення Стратегії, є затвердження плану її реалізації на перших три або чотири роки. В плані вказуються конкретні проєкти, які будуть втілюватися, їхні суми фінансування та виконавці. Це вже другий семінар, який ми проводимо, він відбувся у Тульчині. Попередній семінар провели для громад Могилів-Подільського району. Вони були корисними, адже всі представники громад були в живому діалозі, всі активно ставили питання та отримували відповіді й могли розібрати на прикладах, як писати план реалізації Стратегії, а також створювати інвестпаспорт, – коментує начальниця відділу стратегічного планування та інвестиційної діяльності облради Марія Якименко.

Активну участь в обговоренні взяли представники Студенянської, Крижопільської, Городківської, Шпиківської, Томашпільської, Піщанської територіальних громад.

Начальниця відділу економіки, стратегічного планування та інвестиційного розвитку Тульчинської міської ради Наталія Гнатенко поділилася досвідом формування інвестиційного паспорта, у якому закладена презентація громади та вказані ділянки, приміщення, куди можна інвестувати кошти та які готові для впровадження виробництва або розміщення підприємств. Начальник відділу економічного, регіонального та агропромислового розвитку Крижопільської селищної ради Дем’ян Буксир у своєму виступі зазначив, що захід який відбувся, дав відповідь на всі питання, що виникли під час формування інвестиційного паспорта громади та стратегічного планування.

Модеруючи цей захід, поспілкувавшись з громадами, розумію, наскільки важливе саме "живе" спілкування, можливість дискутувати, разом знаходити шляхи розв'язання питань. Дякую секретарю Тульчинської міської ради Віталію Чубі за участь в семінарі та голові громади Валерію Весняному за допомогу в організації заходу, – зазначила заступниця начальника управління обласної Ради Олена Оцвера.  

План заходів з реалізації Стратегії є інструментом, який передбачає заходи у середньостроковій перспективі. Визначення результативності виконання, передбачених Стратегією завдань, охоплює відповідальних виконавців, строки виконання, обсяги і джерела фінансування. План реалізації затверджується не пізніше ніж через п'яти місяців після затвердження Стратегії.

Інвестиційний паспорт – це найповніше джерело інформації для інвестора та є невіддільною частиною побудови іміджу громади, згідно з яким місцева влада є професійним партнером в інвестуванні та готова до співпраці.
 
Нагадаємо, як вінницькому бізнесу отримати підтримку інвестиційних проєктів.

Читайте також

У Джулинці подбали про потреби військових, а у Райгороді допоможуть поліції
Детальніше
У Вінниці розробили програму розвитку малого та середнього бізнесу на 2024-2026 роки
Детальніше
Безпека та оборона: як громади Вінниччини допомагають українським захисникам
Детальніше
Вінницький досвід презентували на засіданні Ради безбар’єрності
Детальніше
Вінничани взяли участь у тренінгу з підсилення спроможності громад
Детальніше
На Вінниччині впроваджують швейцарсько-український проєкт UCORD
Детальніше