Укрпошта презентує першу поштову марку 2025 року

Укрпошта презентує першу поштову марку 2025 року

10:48 10.01.2025

Укрпошта презентує першу поштову марку 2025 року, створену на основі художньої інсталяції «I’m Fine», яка була представлена на культовому Burning Man у США влітку 2024 року. 

Про це 10 січня сповістив поштовий оператор.

Офіційна презентація поштової мініатюри відбудеться 16 січня, а власники ексклюзивних філабонементів можуть зробити замовлення вже 10 січня, - йдеться у повідомленні.

З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну поштові марки Укрпошти стали більше, ніж знаками поштової оплати та мистецьким витвором. Вони фільмують та відображають знакові для країни події, шанують честь і славу героїв, та нагадують про незламність українського духу та силу культури, яка допомагає донести світові правду про Україну. Поштова марка із зображенням інсталяції «I’m Fine» є продовженням цієї важливої місії.

Інсталяція «I’m Fine», створена за ініціативи та з координації Віталія Дейнеги, медіапроєктом Ukrainian Witness разом із митцем Олексієм Саєм, дебютувала серед мистецтва Burning Man у пустелі Невади, де своїм трагізмом і силою привернула увагу всього світу. Створена з реальних артефактів війни, зібраних на деокупованих територіях: прострілені вуличні знаки, сонячні панелі, супутникові антени, знищені знаки назв міст і розбиті паркани, вона не тільки продемонструвала світу наслідки збройної агресії, але й нагадала про те, що українці продовжують боротися за свободу і мир.

Завдяки медіапроєкту Ukrainian Witness та Укрпошти ця інсталяція та її глибокі сенси отримали нове життя у вигляді поштової марки.

Поштовий випуск «I’m Fine:)»

  • Дизайн поштової марки розроблений Ukrainian Witness
  • Тираж марки становить 500 000 примірників, а номінал – F (відповідає тарифу на пересилання внутрішніх реєстрованих листів до 50 грамів)
  • У кожному аркуші буде чотири марки. 

Окрім того, випущено 25 000 примірників конверта «Перший день» і 500 екземплярів презентаційних папок. Погашення штемпелями «Перший день» відбудеться у Києві (01001, 02002), спецпогашення – у всіх регіонах України. 

16 січня поштовий випуск «I’m Fine:)» з'явиться у відділеннях Укрпошти, філателістичних крамницях та онлайн у Поштовому маркеті. Власники філабонементів отримають посилання на оплату нового випуску 10 січня впродовж дня.

Нагадаємо, "Укрпошта" відкрила передзамовлення на нову благодійну поштову марку, присвячену одному з найтитулованіших боксерів України – Олександру Усику. Про це поінформувала пресслужба поштового оператора.

Читайте також

Магія лози вінничан запрошують опанувати одне з найдавніших ремесел людства
Магія лози: вінничан запрошують опанувати одне з найдавніших ремесел людства
Детальніше
На Вінниччині за німецькі кошти рятують від зникнення унікальний єврейський некрополь
На Вінниччині за німецькі кошти рятують від зникнення унікальний єврейський некрополь
Детальніше
Від Дніпра до Києва понад 160 юних акторів підкорили професійну сцену у Вінниці
Від Дніпра до Києва: понад 160 юних акторів підкорили професійну сцену у Вінниці
Детальніше
Поїздка в Закопане за талант як у Вінниці відсвяткували польські державні свята
Поїздка в Закопане за талант: як у Вінниці відсвяткували польські державні свята
Детальніше
Секрети гончарів та вишивка, що вражає чому варто поїхати в Бушу з 11 по 17 травня
Секрети гончарів та вишивка, що вражає: чому варто поїхати в Бушу з 11 по 17 травня
Детальніше
Нове життя «Щедрика» за підтримки ООН у Вінниці відкриють сучасну гончарну майстерню
Нове життя «Щедрика»: за підтримки ООН у Вінниці відкриють сучасну гончарну майстерню
Детальніше