Староста Вінницько-Хутірського округу підбив підсумки 2024 року

Староста Вінницько-Хутірського округу підбив підсумки 2024 року

Сьогодні 10:47

Безпека мешканців та підтримка армії, стійкість критичної інфраструктури та економіки, від яких залежить стабільність округу, а також турбота про тих, хто її потребує, як і роком раніше стали ключовими пріоритетами розвитку Вінницько-Хутірського старостинського округу у 2024 році.

Про це повідомив староста округу Владислав Кривешко, звітуючи про результати роботи минулого року, під час чергового засідання виконкому міськради.

Своєю чергою як зазначив Вінницький міський голова Сергій Моргунов після заслухання звіту, за минулий рік в окрузі справді провели чимало роботи та реалізували ініціативи, які можуть бути прикладом для інших старостинських округів. Наприклад, це стосується і проведення опитувань громадської думки.

Важливо переймати один в одного досвід, щодо впровадження найкращих практик, що стосуються трьох наших пріоритетів. Що ж до економічної стійкості, то в окрузі, враховуючи його географічне розташування, точно є набагато більший потенціал ніж у решти старостинських округів громади. Але разом з тим я вважаю, що у кожному з округів повинні працювати в частині підтримки та стимулювання розвитку аграрного сектору, зокрема і малого бізнесу, який працює в цій сфері. А також - шукати інші можливості до залучення інвестицій та створення робочих місць, – сказав очільник громади.

Закумулювали близько 8,7 мільйона бюджетних коштів та зібрали додаткові позабюджетні 1,8 мільйона гривень на підтримку Сил оборони

За словами старости Вінницько-Хутірського округу Владислава Кривешка, завдяки заходам на зміцнення економіки округу у 2021-2024 роках, переоцінці окремих видатків та чіткому дотриманні визначених пріоритетів, округ зміг зробити власний вклад у колосальну за розміром частину видатків Вінницької міської територіальної громади на підтримку Сил оборони.

Мова йде про близько 8,7 млн грн, — зазначив Владислав Кривешко.

Як розповів староста, значною була й волонтерська складова. В рамках діяльності Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу, в комунікації з іншими волонтерськими центрами, разом з мешканцями округу та бізнесом, протягом року у прифронтові міста та, безпосередньо, на фронт направили близько 35 тонн гуманітарної допомоги (від овочів та сухих страв до гуми на авто та бензопил).

Староста Вінницько-Хутірського округу підбив підсумки 2024 року

Також ми стали співорганізаторами у декількох зборах на потреби ЗСУ, проводили благодійні аукціони та ярмарки, акумулювавши загальну суму в розмірі – 1,8 мільйона гривень. Спільно з волонтерськими організаціями направили на фронт – 40 FPV-дронів, — сказав очільник округу.

Ремонтують авто, плетуть сітки та формують продуктові набори

Як зазначає староста, в окрузі діє чимало волонтерських осередків, кожен з яких знайшов свій напрям роботи. У Щітках плетуть маскувальні сітки, у Писарівці формують продовольчі вантажі, а Вінницькі Хутори стали справжнім «ремонтним цехом» для автівок та продовжують забезпечувати Захисників і Захисниць справжнім «брендом в окопах» — сухими стравами та перекусами.

Це демонструє безпрецедентну згуртованість та єдність нашої громади, — каже Владислав Кривешко. — Також у співпраці з Міжрегіональним координаційним гуманітарним штабом та Радою підприємців при старості, для нашого волонтерського центру «Бджоли Поділля», які займаються виготовленням сухих страв та швидких перекусів, було надано новий промисловий вологоосушувач, харчові упаковки та допомогу в обладнанні санвузла. Постійною залишається допомога наших фермерів сировиною для приготування сухих страв.

Всі комунальні заклади з генераторами

100% комунальних закладів округу та система водогону у Писарівці й Щітках забезпечені генераторами потужністю від 3 кВт до 62 кВт, та працюють у штатному режимі, попри застосування графіків аварійних відключень у 2024 році. Крім того, як розповів староста, в межах підготовки до опалювального сезону подбали про стійкість інфраструктурних об’єктів водопровідного господарства у Писарівці та Щітках, відремонтували обладнання свердловин, створили запас пального для роботи чотирьох бензинових генераторів. У Вінницьких Хуторах, через відсутність системи водогону – підготували чергові колодязі.

Створили понад 200 робочих місць

Як повідомив староста, протягом 2024 року в громаді створили понад 200 нових робочих місць на базі 34 нових суб’єктів господарювання, третина яких знаходиться безпосередньо в населених пунктах округу. А з 2020 року кількість бізнесу та підприємців збільшилась в декілька разів.

Лише у 2023 та 2024 роках свою діяльність на території округу розпочали понад 50 суб’єктів. В перспективі, їх кількість буде збільшуватися, адже у 2024, спільно з мешканцями, ми затвердили ще 6 детальних планів.

Підтримували фермерів

За словами Владислава Кривешка, абсолютно нові підходи до роботи з малими та великими фермерами, рибалками та пасічниками стали підґрунтям для реєстрації:

  • Нового фермерського господарства; 
  • трьох нових пасік (156 бджолосімей); 
  • двох ініціативних груп «Чиста водойма»; 
  • ГО «Вінницький фермер», членами якої стали фермери-овочівники з Вінницько-Хутірського старостинського округу, що дасть поштовх у розвитку кооперації малих фермерів та відкриє нові ринки збуту.
Староста Вінницько-Хутірського округу підбив підсумки 2024 року

З метою підтримки розвитку галузей овочівництва та картоплярства, стимулювання збільшення посівних площ під овочевими, баштанними культурами та картоплею на території Вінницької міської територіальної громади діє Порядок надання фінансової підтримки на безповоротній основі. У 2024 році до міської ради звернулось 5 суб’єктів господарювання (усі з Вінницько-Хутірського округу). Аналогічна програма фінансової підтримки діє для бджолярів.

На початку листопада відбувся Перший регіональний сільськогосподарський ярмарок Вінницької міської територіальної громади. Подія тривала три дні, об’єднала 70 резидентів, а захід відвідало понад 10 тисяч вінничан.

Місцеві фермери реалізували понад 80 тонн продукції під брендом ТМ «Вінницький фермер», а загальна реалізація ярмарки перевищила відмітку у 200 тонн, більше аніж 20 видів продукції, – зазначає Владислав Кривешко.

Створення безпекових зон

У 2024 році в окрузі облаштували безпекову зону поблизу Вінницько-Хутірського ліцею (вул. Незалежності) з застосуванням берлінських подушок, делінеаторів та впорядкуванням дорожньої розмітки.

Староста Вінницько-Хутірського округу підбив підсумки 2024 року

Також, говоримо й про доступність для маломобільних груп населення, адже безпекова зона є тим самим «містком» у безпечному пересуванні збудованою пішохідною мережею. Інша безпекова дорожня інфраструктура округу також зазнала змін: на проїзджих частинах покращили стан дорожньої розмітки, встановили два дорожніх дзеркала, якими врегулювали аварійні ділянки та перехрестя, — каже староста.

Турбота про старше та підростаюче покоління

Третім пріоритетом в нашій роботі є «Турбота». Протягом року ми не зупинялись, та намагались підтримувати кожного: це й турбота про родини Захисників і Захисниць. Також, це гуманітарна допомога соціальнонезахищеним мешканцям у співпраці з нашими партнерами, благодійними організаціями, в межах програми «Вінничани важливі», реалізація соціальних ініціатив, таких як «Допомога для старшого покоління» (безкоштовна перевірка зору та надання окулярів в межах наданої квоти для людей старше 70 з пенсією нижче мінімальної), «Безкоштовний мобільний офтальмологічний кабінет» та численні заходи під гаслом: «Діти мають право на дитинство», спільно з координаторами Міжрегіонального координаційного гумштабу, депутатами міської та обласної ради, Дмитром Науменком та Сергієм Кривешком, — продовжує очільник округу.

На території округу було організовано роботу трьох пришкільних таборів, а наразі (у січні 2025), в Кельце перебуває, перша в історії Вінницько-Хутірського ліцею, делегація наших учнів. Також, торік розпочав працювати молодіжний простір «Молодіжний Хутір». Це послугувало ініціативою для лідерів учнівського самоврядування Вінницьких Хуторів, Писарівки та Щіток у формуванні нового дорадчого органу – Молодіжної ради при старості, яка впродовж семи місяців, реалізувала понад 50 заходів для дітей та молоді округу.

У 2024 році свою діяльність продовжила Вінницько-Хутірська міська академія футболу, в якій наразі безкоштовно тренується більше ніж 70 юних футболістів. Ще однією, не менш важливою подією, за словами старости, стало створення футбольного клубу «Альфа», який представляє округ на змаганнях обласного, районного та міського рівнів. Спільно з соціальновідповідальним бізнесом, облаштовані роздягальні та трибуни на території стадіону «Вінницькі Хутори».

Торік також завершили грандіозний проєкт, який тривав три роки, масштабну реновацію внутрішніх приміщень в усіх корпусах Вінницько-Хутірського ліцею. А найбільшим проєктом для Писарівського ліцею стала трансформація старої актової зали у спортивну та встановлення майданчика для занять фізичними вправами. Також, новинкою стала нова відпочинкова зона для очікуючих своїх школярів батьків. Усі ці ініціативи – реалізовані позабюджетним коштом, - каже староста.

Староста Вінницько-Хутірського округу підбив підсумки 2024 року

Про плани

У 2025 році пріоритети округу, як зауважує Владислав Кривешко, залишатимуться незмінними: безпека та оборона, стійкість громади й турбота про мешканців.

Ми зосередимо зусилля на підтримці економічної спроможності округу та забезпеченні необхідної допомоги нашим жителям, на фронті та в тилу, адже саме зараз це має особливе значення, — розповідає він. — Водночас, не залишимо поза увагою перспективні проєкти, які плануємо реалізувати у повоєнний час. Серед них — покращення системи вуличного освітлення та функціонування громадського транспорту у Вінницьких Хуторах, а також оновлення дорожньої інфраструктури в Писарівці та Щітках.

Вінницько-Хутірський старостинський округ

Населення Вінницько-Хутірського старостинського округу, станом на 1 січня 2025 року, складає 13 273 особи, де:

  • 10 264 особи зареєстровані у Вінницьких Хуторах,
  • 1 522 осіб – у Щітках,
  • 1 487 осіб – у Писарівці.

Попри війну, швидкість приросту демографічного показника зберігається в межах 2%. За даними Міністерства розвитку громад та територій України, Вінницько-Хутірський старостинський округ є найбільшим за населенням округом в Україні.

Нагадаємо, на сесійному засіданні Вінницький міський голова Сергій Моргунов прозвітував про зроблене у 2024 році та озвучив плани на прийдешній. Наголосив, що попри труднощі воєнного часу Вінницька громада не відступала від виконання завдань за обраними пріоритетами. 

Читайте також

Межі Писарівки розширили, щоб ефективніше розв'язувати соціально-економічні питання
Межі Писарівки розширили, щоб ефективніше розв'язувати соціально-економічні питання
Детальніше
У Вінницьких Хуторах для дітей провели майстер-клас із виготовлення різдвяного «павука»
У Вінницьких Хуторах дітей вчили виготовляти різдвяного «павука»
Детальніше
Діток Вінницько-Хутірського старостинського округу запрошують на різдвяний майстерклас
Діток Вінницько-Хутірського старостинського округу запрошують на різдвяний майстерклас
Детальніше
У Вінницькому районі 50-річний пішохід загинув під колесами вантажівки
У Вінницькому районі 50-річний пішохід загинув під колесами вантажівки
Детальніше
На території вінницьких старостинських округів упорядкували надання водопостачання
На території вінницьких старостинських округів упорядкували надання водопостачання
Детальніше
П’ять років позбавлення волі отримав у Вінниці винуватець ДТП, у якій загинув пасажир легковика
П’ять років позбавлення волі отримав у Вінниці винуватець ДТП, у якій загинув пасажир легковика
Детальніше