На Літинщині вшанували пам`ять отамана Якова Шепеля

На Літинщині вшанували пам`ять отамана Якова Шепеля

11:19 08.10.2021
47

7 жовтня у Літинській територіальній громаді, в с.Городище для школярів та колективу місцевої школи відбулася презентували телевізійний проєкт, який розповідає про боротьбу українців за державність 100 років тому, про діяльність повстанського отамана Якова Шепеля на Літинщині.

Така ж презентація пройшла згодом і в центрі культури та дозвілля Літинської селищної ради - для учнів шкіл №1 та №2 смт Літин. Ініціатор зустрічі, начальник Центрального міжрегіонального відділу Богдан Галайко розповів про постать отамана Якова Шепеля, про повстанський рух на Поділлі сторічної давнини, а також презентував місцевій школі добірку видань Інституту, тематичні артплакати “Визначні діячі Української революції 1917-1921 рр.”.

Ключовою подією візиту на Літинщину стало проведення круглого столу "АНТИБІЛЬШОВИЦЬКИЙ СПРОТИВ НА ПОДІЛЛІ: ІСТОРІЯ ТА ПАМ'ЯТЬ (до 100-річчя загибелі повстанського отамана Якова Шепеля)" в актовій залі Літинської селищної ради. Обговорення відбулось в рамках заходів з відзначення видатних осіб та 100-річчя подій Української революції 1917-1921 рр. на Поділлі "Пам’ятаймо славні дні Визвольних змагань". Учасники дискусії висловлювали свої думки стосовно історії боротьби за українську державність в часі Української революції 1917-1921 р.р. на Поділлі, про участь літинчан у Перших Визвольних змаганнях та про постаті видатних уродженців Літинщини: генерала Якова Гандзюка та повстанського отамана Якова Шепеля; говорили про діяльність сотника Армії УНР, повстанського отамана Якова Гальчевського, проводили паралелі із сучасною російсько-українською війною, - інформує Вінницький Центральний міжрегіональний відділ Українського інституту національної пам'яті.

Участь в обговоренні взяли провідний науковий співробітник Державного архіву Вінницької області, дослідник постаті отамана Я.Шепеля Костянтин Завальнюк, краєзнавець, дослідник тематики Перших Визвольних змагань Руслан Зелінський, завідувач відділу українознавства Вінницької академії неперервної освіти Володимир Лазаренко, головний спеціаліст Центрального міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам’яті Олексій Серветнік, заступник директора Вінницького обласного молодіжного центру “Квадрат” Андрій Мельничук, голова ГО “Кипорів Яр”, директор Уладівської загальноосвітньої школи Олександр Масний, генеральний продюсер UA Суспільне. Вінниця Віктор Мозолевський, кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України та спеціальних галузей історичної науки ДонНУ імені Василя Стуса Олена Отземко, краєзнавець, громадський активіст Валерій Кривий, к.і.н., доцент Вінницького національного медичного університету імені М.Пирогова Вадим Бобело, громадський активіст, співавтор проєкту “Покоління. Паралелі” Іван Приймак та ін.

На завершення, учасники круглого столу оглянули тематичну експозицію присвячену Я. Шепелю у Літинському краєзнавчому музеї ім.Кармалюка.

За матеріалами Вінницького Центрального міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам'яті.

Нагадаємо, Літинська громада отримає допомогу від польських благодійників.

Читайте також

Вивезені сторіччя тому з Азербайджану національні килими знайшлися у Вінниці
У Вінниці зібрали унікальну колекцію азербайджанських килимів
Детальніше
Що оновили та як модернізували годинник на вінницькій вежі
Що оновили та як модернізували годинник на вінницькій вежі
Детальніше
У Літині на ринку "гасили" автомобіль
У Літині на ринку "гасили" автомобіль
Детальніше
Розвиток Літинської громади та її стратегія розвитку 2030
Розвиток Літинської громади та її стратегія розвитку 2030
Детальніше
Під Вінницею знайшли артефакти енеоліту, епохи бронзи та залізного віку
Під Вінницею знайшли артефакти енеоліту, епохи бронзи та залізного віку
Детальніше
Літин 23 листопада прощатиметься з героєм війни на Сході
Літин 23 листопада прощатиметься з героєм війни на Сході
Детальніше