«Здоров’я вінничан» понад 1000 імунізованих від грипу за муніципальною програмою

«Здоров’я вінничан»: понад 1000 імунізованих від грипу за муніципальною програмою

19:33 04.10.2023

Для жителів Вінницької міської територіальної громади, у тому числі зі статусом ВПО, муніципальна програма «Здоров’я вінничан» передбачає відшкодування 50% вартості вакцини коштом бюджету. 

У департаменті охорони здоров’я Вінницької міськради повідомляють, що станом на 4 жовтня уже імунізувалось 1315 вінничан, серед них 259 дітей. Варто зазначити, що дітям позбавленим батьківського піклування, та дітям з інвалідністю імунізація проводиться безоплатно. 

Програма діє у межах ініціативи «Вінничани важливі».

У департаменті охорони здоров’я міськради наголошують, що найкращим засобом для профілактики грипу є вакцинація. Імунізуватись від цієї хвороби можуть дорослі та діти віком від шести місяців, у яких немає протипоказань до щеплень. Дітям до дев'яти років, які раніше не були вакциновані від грипу і не мали підтверджених випадків захворювання цією хворобою, потрібні дві дози вакцини з інтервалом в один місяць. Всім іншим – одна. Імунітет після щеплення сформується впродовж кількох тижнів.

Першочергово рекомендується вакцинуватись таким категоріям населення:

  • Медичним працівникам
  • Вагітним жінкам
  • Особам літнього віку
  • Пацієнтам із хронічними захворюваннями
  • Учителям, соціальним працівникам та усім, хто працює в місцях масового скупчення людей.

Також фахівці департаменту охорони здоров’я радять вінничанам імунізуватись і від ковіду, динаміка захворюваності на який останнім часом починає зростати. До того ж зробити це можна одномоментно із вакцинацією проти грипу.

Закликаємо вінничан імунізуватись і від грипу, і від ковіду. Зробити це можна одномоментно. Варто зазначити, що вакцинація не дає 100% гарантії, що людина не захворіє, проте вона перенесе захворювання у легшій формі. Для того, аби імунізуватись слід звернутись до свого сімейного лікаря. Наразі у Вінниці вакцинація проти грипу здійснюється чотирикомпонентною вакциною “Джисі Флю”, – зазначає директор департаменту охорони здоров’я Олександр Шиш.

Де й коли вакцинуватись

Аби вакцинуватись необхідно звернутись до центрів первинної медико-санітарної допомоги міста у робочі дні з 09:00 до 17:30.

Нагадаємо, муніципальна програма «Здоров’я вінничан» покриває 50% вартості вакцини від грипу для мешканців Вінницької територіальної громади, у тому числі зі статусом ВПО. А дітям, позбавленим батьківського піклування, та дітям з інвалідністю щеплення проводяться безоплатно.

Читайте також

Понад 3 тисячі домашніх тварин щепили проти сказу у приватному секторі Вінниці
Детальніше
Вінницю відвідали представники ЮНІСЕФ — цікавились організацією щеплень
Детальніше
У Вінниці завершується компанія з вакцинації домашніх тварин
Детальніше
Де у приватному секторі Вінниці бригади ветеринарів щеплять домашніх тварин від сказу
Детальніше
У Вінниці та області триває імунізація диких тварин проти сказу
Детальніше
Де і коли вінничани можуть безкоштовно вакцинувати від сказу домашніх тварин
Детальніше