Імунізація від грипу за пів ціни й безкоштовно у Вінниці діє програма «Здоров’я вінничан»

Імунізація від грипу за пів ціни й безкоштовно: у Вінниці діє програма «Здоров’я вінничан»

16:46 22.09.2023

Муніципальна програма «Здоров’я вінничан» покриває 50% вартості вакцини від грипу для мешканців Вінницької територіальної громади, у тому числі зі статусом ВПО. А дітям, позбавленим батьківського піклування, та дітям з інвалідністю щеплення проводяться безоплатно. 

Імунізуватись від грипу можна в центрах первинної медико-санітарної допомоги міста після огляду сімейним лікарем. Програма діє у рамках ініціативи «Вінничани важливі».

Грип – це серйозне високозаразне захворювання з ризиком госпіталізації та навіть смерті. Найдієвішим засобом для профілактики грипу є вакцинація. Для того аби щепитись від грипу потрібно звернутись до свого сімейного лікаря. Наразі у Вінниці імунізація здійснюється чотирикомпонентною вакциною «Джисі Флю».

У департаменті охорони здоров’я зазначають, що вакцинуватися можуть дорослі й діти віком від 6 місяців, які не мають протипоказань до щеплень. Дітям до 9 років, які раніше не були вакциновані від грипу і не мали підтверджених випадків захворювання на це захворювання, слід зробити дві дози вакцини з інтервалом в один місяць. Всім іншим – одну. Імунітет після щеплення формується впродовж кількох тижнів. Зазвичай вже через два тижні після щеплення можна мати захист.

Окрім того, фахівці департаменту охорони здоров’я Вінницької міськради рекомендують першочергово вакцинуватись таким категоріям громадян:

  • Медичним працівникам, які мають вищий ризик захворіти на грип через особливості своєї професії.
  • Вагітним жінкам, яким варто пам’ятати, що грип може мати серйозні наслідки. Натомість вакцинація проти сезонного грипу безпечна на всіх етапах вагітності.
  • Особам літнього віку, імунітет яких із віком стає менш ефективним у боротьбі з грипом, який може мати серйозні наслідки, коли людині за 65.
  • Пацієнтам із хронічними захворюваннями, яким слід пам’ятати, що за наявності хронічних недуг ризик ускладнень грипу значно підвищується.
  • Учителям, соціальним працівникам та усім, хто працює в місцях скупчення людей.

Вакцинація як засіб профілактики від грипу не дає 100-відсоткової гарантії, що людина не захворіє, щеплення не є панацеєю, – каже директор департаменту охорони здоров’я Вінницької міської ради Олександр Шиш, – Проте вакцинована людина перенесе захворювання легше. Також варто запам’ятати, що лікувати вірусні захворювання антибіотиками – хибна думка відповідно до затверджених протоколів лікування.

Для того, аби вакцинуватись необхідно звернутись до центрів первинної медико-санітарної допомоги міста у робочі дні з 09:00 до 17:30.

Нагадаємо, як відрізнити грип від легкої застуди та захистити вашу дитину від небезпечного захворювання, розповідає Андрій Шиманський у рубриці "Агент 103".

Читайте також

Вінницю відвідали представники ЮНІСЕФ — цікавились організацією щеплень
Детальніше
У Вінниці завершується компанія з вакцинації домашніх тварин
Детальніше
Всесвітній тиждень імунізації триває - у Немирів приїздив “вакцинобус”
Детальніше
Медмістечко у центрі Вінниці
Детальніше
Сорок вінничан отримали щеплення проти дифтерії та правця
Детальніше
У Вінниці усіх охочих щепитимуть від дифтерії та правця
Детальніше