Захищаючи Україну, загинув випускник вінницького ліцею №20

Захищаючи Україну, загинув випускник вінницького ліцею №20

16:10 06.07.2026

Вінницький ліцей №20 з глибоким сумом повідомив про загибель Василя Сироти, який 25 червня, виконуючи свій військовий обов'язок, загинув, захищаючи Україну.

Про це 6 липня інформує ВІТА ТБ з посиланням на заклад, випускником якого був загиблий воїн.

Він став на захист кожного з нас, віддавши найдорожче — своє життя, — йдеться у повідомленні.

У ліцеї згадали Василя Сироту як добру, щиру, чуйну і талановиту людину з великим серцем, яка жила з любов'ю до Бога, родини та людей і завжди була готова підтримати, допомогти й розділити чужий біль.

Україна втратила не просто воїна, а обдарованого митця, який відображав у своїх творах любов до Батьківщини та людей. Він не лише сам шукав натхнення у красі, а й спонукав інших змінювати світ на краще, – наголошують рідні полеглого воїна.

Художник Василь Сирота народився 10 грудня 1979 року у Вінниці. За словами близьких, хист до малювання проявився у нього ще у дитинстві. Здобувши середню освіту у школі №20, він продовжив навчання в Одеському художньому училищі імені М. Б. Грекова, а згодом вирішив залишитися жити і працювати в Одесі.

Образотворча спадщина Василя Васильовича налічує десятки яскравих робіт у жанрах пейзажу, натюрморту, портрета, декоративно-прикладного мистецтва. Як член Одеської обласної організації Національної спілки художників України, неодноразово презентував свої твори на виставкових майданчиках.

Реалізувався і як щасливий батько двох дітей – сина і доньки.

Василь випромінював неймовірне добро, – розповідає мати полеглого Героя Тетяна Григорівна. – Він як ніхто вмів цінувати життя та робив його яскравішим завдяки своєму таланту та щирості. Люди до нього тягнулися, на нього рівнялися, його любили… Син завжди йшов по життю своєю дорогою, не відступаючи від світлих принципів…

Дата та місце прощання з Героєм

Прощання з Василем Сиротою відбудеться 8 липня:

  • об 11:00 у храмі Святого великомученика Георгія Побідоносця (проспект Коцюбинського, 60-А) відбудеться чин похорону, після чого його поховають на кладовищі «Великі Хутори» на вулиці генерала Шаповала.
  • о 14:00 у кафе «Поминальне» (вул. Замостянська, 36) відбудеться поминальний обід.

У ліцеї закликають усіх, хто матиме таку можливість, провести Героя в останню путь.

Читайте також

Загинув, евакуюючи побратимів Калинівка проводжатиме в останню путь Олександра Сташка
Загинув, евакуюючи побратимів: Калинівка проводжатиме в останню путь Олександра Сташка
Детальніше
Чоловік загинув на місці після наїзду на трасі Вінниця — Хмельницький
Чоловік загинув на місці після наїзду на трасі Вінниця — Хмельницький
Детальніше
Краєзнавці сперечаються де саме під Вінницею Гітлер позував для рідкісного фото на аеродромі
Краєзнавці сперечаються де саме під Вінницею Гітлер потрапив у об'єктив фотографа на аеродромі
Детальніше
Загинув ще у 2023 році Тростянеччина зустріла загиблого воїна
Загинув ще у 2023 році: Вінниччина зустріла загиблого воїна
Детальніше
На Вінниччині у ДТП загинув 55-річний водій «Фольксвагена»
На Вінниччині у ДТП загинув 55-річний водій «Фольксвагена»
Детальніше
Пішла з життя багаторічна викладачка Вінницького педуніверситету
Пішла з життя багаторічна викладачка Вінницького педуніверситету
Детальніше