Як зупинити кровотечу і врятувати життя: вінничан навчали накладати турнікет
У сучасному світі володіння навичками домедичної допомоги є життєво важливим. Саме тому, днями для молоді було організовано тренінг, спрямований на підвищення рівня обізнаності та готовності діяти у критичних ситуаціях. Захід зібрав активну молодь, яка прагне не лише дізнаватися нове, а й робити суспільство безпечнішим.
Тренінг складався з двох частин: теоретичної, де учасникам пояснювали основи надання допомоги, та практичної, під час якої кожен мав можливість закріпити знання і за допомогою спеціального обладнання. Молодь вивчала, як діяти у разі зупинки серця, кровотечі, утоплення чи інших надзвичайних ситуацій.
Статистика свідчить, що перші хвилини після надзвичайної ситуації є вирішальними. Саме дії свідків до приїзду лікарів часто визначають, чи вдасться врятувати життя постраждалого.
Молодь має розуміти, що вчасно надана допомога може кардинально змінити долю людини. Такі тренінги дають змогу кожному відчути себе впевненішим у кризових моментах, — зазначила одна із інструкторів Ганна.
Після завершення тренінгу учасники ділилися своїми враженнями.
Раніше я не уявляв, що буду здатен надавати допомогу в екстремальних умовах. Тепер я відчуваю, що зможу допомогти, якщо це буде потрібно, - зізнався студент другого курсу Влад.
Організатори тренінгу запевнили, що це лише початок.
У планах — проведення серії подібних заходів, що охоплюватимуть ширші теми: допомогу під час ДТП, опіків, травм та інших критичних ситуацій. У світі, де кожна секунда може стати вирішальною, такі ініціативи є важливими кроками до підвищення рівня безпеки та взаємодопомоги, — зазначила начальниця відділу молодіжної політики Вінницької міської ради Юлія Мончак.
Нагадаємо, тренінг проводили досвідчені інструктори, які надавали учасникам практичні навички та знання, що можуть врятувати життя в екстреній ситуації. Учасники дізнались, як правильно розпізнати різні види кровотеч і які методи зупинки кровотечі є найефективнішими.