У Вінниці в межах безбар’єрного маршруту створять доступний простір на вулиці Київська

У Вінниці в межах безбар’єрного маршруту створять доступний простір на вулиці Київська

17:16 24.11.2025

У Вінниці розпочали формування безбар’єрного простору на вулиці Київська, поруч з 29 школою. Тут передбачається облаштування нових пішохідних регульованих переходів, ремонт наявного підземного переходу, а також оновлення зупинок громадського транспорту з облаштуванням понижень та тактильної плитки перед виходом на проїжджу частину.

Роботи виконують в межах створення першого в місті безбар'єрного маршруту від вулиці Зулінського до середмістя Вінниці. Частину об’єктів в межах ініціативи виконують коштом бюджету громади, а до фінансування інших – залучається фінансування з державного та обласних бюджетів. Ділянка на вулиці Київська одна з таких.

У Вінниці в межах безбар’єрного маршруту створять доступний простір на вулиці Київська

Загалом, над розвитком безбар’єрності міська рада системно працює не один рік: у 2002 році в місті заснували ГО «Гармонія», в 2006 році – з ініціативи тодішньої голови цієї організації Раїси Панасюк та чинного тоді міського голови Володимира Гройсмана, принципи безбар’єрності закріпили у програмі «Вінниця зручна для всіх».

Минулого року в громаді затвердили Програму розвитку безбар’єрного простору на 2024–2027 роки, а цьогоріч Вінниця долучилась до пілотного проєкту Міністерства розвитку громад та територій України «Рух без бар’єрів».

Як зазначають в департаменті комунального господарства та благоустрою міської ради, простір поруч з ліцеєм №29 – це комплексний об’єкт, де передбачається низка рішень, направлених на підвищення його доступності.

Підземний перехід – оптимальне рішення з погляду безпеки пішоходів, разом з тим, його переобладнання під потреби маломобільних мешканців – доволі дороговартісне та непросте з технічного погляду. Тому проєктувальники запропонували облаштувати додатково до наявного підземного переходу регульований наземний – через вулицю Київська. Крім того, трохи далі, в напрямку від центру міста, передбачається облаштування ще одного наземного переходу через Київську та ще одного перпендикулярно їй, біля повороту до місцевої церкви. Задля безпеки пішоходів, усі наземні переходи будуть облаштовані світлофорами та відповідними дорожніми знаками. Таке рішення значно підвищить доступність та полегшить перетин проїжджих частин для маломобільних мешканців. Разом з тим, воно також зберігає альтернативу у вигляді підземного переходу, – зазначає директор департаменту комунального господарства та благоустрою міської ради Юрій Семенюк.

Як зазначають в КП «СМЕД ОДР», нові регульовані переходи облаштовуються додатково до наявних поруч нерегульованих, а також безпосередньо підземного пішохідного переходу.

Підземний перехід біля школи №29 незручний для маломобільних груп населення. Тому поруч ми будуємо новий наземний регульований пішохідний перехід через Київську – раніше тут такого не було. Це буде новий світлофорний об’єкт, який працюватиме за викликом: пішохід натискає кнопку, чекає сигнал і безпечно переходить, – директор КП «СМЕД ОДР» Сергій Чернов.

Загалом біля школи №29 встановлять чотири транспортні та два пішохідні світлофори.

Щодо безпосередньо підземного пішохідного переходу, то в межах робіт його буде відремонтовано та освітлено. Також передбачається встановлення нового павільйону зупинки громадського транспорту з боку школи. З протилежного боку вулиці планується перенесення наявного павільйону трохи ближче до майбутнього пішохідного переходу. Біля зупинок та перед пішохідними переходами будуть облаштовані пониження та тактильна плитка, також передбачено оновлення прилеглих пішохідних зон, велодоріжок та розмітки.

У Вінниці в межах безбар’єрного маршруту створять доступний простір на вулиці Київська

Тривалість робіт залежатиме від погодних умов. Першочергово підрядники планують виконати зовнішні будівельні роботи: облаштують пониження, пішохідні переходи, оновлять зупинки та зелені зони. Зокрема, вздовж вулиці Київська планується висадити 30 нових дерев. Після завершення цих робіт розпочнуть працювати безпосередньо в підземному пішохідному переході.

Проєкт «Рух без бар’єрів»

«Рух без бар’єрів» — флагманський проєкт Міністерства розвитку громад та територій втілюється в межах ініціативи першої леді Олена Зеленська "Без бар’єрів” та охоплює 15 пілотних громад, де створюються безбар’єрні маршрути. На сьогодні це Київ, Одеса, Дніпро, Житомир, Тернопіль, Львів, Рівне, Чернівці, Полтава, Вінниця, Славутич, Кропивницький, Буча, селища Опішня та Бородянка.

Нагадаємо, перший безбар’єрний маршрут у Вінниці реалізується у співфінансуванні держави, міської громади та області, об’єднуючи зусилля для розвитку інклюзивного простору. Маршрут охоплює найпопулярніші точки міста, серед яких лікарні, ЦНАП, банки, ресторани, кінотеатри.

Embedded thumbnail for У Вінниці в межах безбар’єрного маршруту створять доступний простір на вулиці Київська

Читайте також

Як незрячим вінничанам отримати безкоштовний супровід деталі та контакти служби
Як незрячим вінничанам отримати безкоштовний супровід: деталі та контакти служби
Детальніше
Без жалості, але з повагою чому етика та психологічний комфорт стали новим пріоритетом Вінниці
Без жалості, але з повагою: чому етика та психологічний комфорт стали новим пріоритетом Вінниці
Детальніше
Секрет ідеальних доріг вінницькі комунальники розповіли про метод, що служить утричі довше
Секрет ідеальних доріг: вінницькі комунальники розповіли про метод, що служить утричі довше
Детальніше
Прощавайте, високі бордюри головна вулиця Вінниці стане доступною для кожного
Прощавайте, високі бордюри: головна вулиця Вінниці стане доступною для кожного
Детальніше
Почути кожного у Вінниці ветерани розкажуть молоді про справжню підтримку та повагу
Почути кожного: у Вінниці ветерани розкажуть молоді про справжню підтримку та повагу
Детальніше
Національний тиждень безбар’єрності Вінниця вчиться ще краще підтримувати людей із порушеннями зору
Національний тиждень безбар’єрності: Вінниця вчиться ще краще підтримувати людей із порушеннями зору
Детальніше