Як вінничанам, що прихистили у себе переселенців, отримати державну допомогу

Як вінничанам, що прихистили у себе переселенців, отримати державну допомогу

18:58 08.04.2022

Тікаючи від війни, понад 11 тисяч людей опинилися у Вінниці і вже офіційно зареєструвалися в місті як внутрішньо переміщені особи (ВПО). Наразі ключовим питанням для них є житло. Щоб підтримати громадян, які безкоштовно забезпечують переселенців дахом над головою, держава та міська влада запровадили низку ініціатив.

Так, вінничани, які поселили у себе переселенців на безоплатній основі, можуть оформити державну допомогу на покриття житлово-комунальних послуг у розмірі 450 грн на одну особу.

Право на компенсацію надається фізичним особам — громадянам України віком від 18 років, які є власниками житлових приміщень приватного житлового фонду і безоплатно розміщували в цих приміщеннях внутрішньо переміщених осіб, для покриття понесених власниками жилих приміщень витрат, пов'язаних з таким розміщенням, - розповідає директорка департаменту соціальної політики Вінницької міської ради Валентина Войткова. - Вінничани, які поселили у себе переселенців на безоплатній основі, можуть оформити компенсацію на покриття житлово-комунальних послуг у розмірі близько 450 грн за кожну прийняту особу, незалежно від віку.

Для її оформлення в першу чергу необхідно внести інформацію до веб-ресурсу “Прихисток” про наявне житло, доступне для розміщення ВПО. Власники безкоштовного житла для переселенців можуть самостійно завантажити дані про нього за посиланням.

Покрокові поради для отримання компенсації на комунальні послуги, які передбачені законодавцем:

  • Власник житла, який погодився безкоштовно розмістити у своєму помешканні внутрішньо переміщених осіб, вносить до веб-ресурсу "Прихисток" відомості про таке житло або відомості вносяться за допомогою працівників управлінь соціального захисту населення (після особистого звернення до управління).
  • Після реєстрації на веб-ресурсі "Прихисток", необхідно подати заяву (не пізніше наступного дня з дня розміщення ВПО) до управління соціального захисту населення, за місцем розташування житла, та повідомити про кількість осіб, які безоплатно проживають у його житловому приміщенні. До заяви також додати копії документів ВПО, що посвідчують особу кожної із розміщених осіб.
  • Для оформленням компенсації власник звертається, не пізніше п'яти днів з дня закінчення звітного місяця та особисто подає заяву до управлінь соціального захисту населення - Прозорі офіси “Вишенька” або “Замостя” (відповідно до розподілу).

Валентина Войткова додає, що в день припинення розміщення ВПО або зміни їхньої кількості, власник житла зобов’язаний повідомити - шляхом подання заяви з інформацією про зміну переліку осіб, розміщених у житловому приміщенні.

Необхідні роз’яснення та консультації про порядок отримання компенсації люди можуть отримати за телефонами: 097-101-45-18, 063-856-62-75, 50-86-69 - управління соціального захисту населення (Лівобережне), 097-101-58-40, 063-856-62-72, 50-83-91 - управління соціального захисту населення (Правобережне).

Нагадаємо, у Вінниці оформлюють документи на грошову допомогу, яку надає Всесвітня продовольча програма ООН в Україні. Кошти вже отримали сім тисяч переселенців.

Читайте також

Вінницькі правоохоронці ліквідували три канали переправлення ухилянтів через кордон
Детальніше
США звинуватили росію у використанні хімічної зброї проти ЗСУ
Детальніше
Дружині та сину загиблого прикордонника з Вінниччини вручили орден "За мужність"
Детальніше
Дитячий волонтерський центр «VinPatriot» підготував для військових гостинці
Детальніше
Родинам 13 полеглих Захисників вручили почесні нагороди у Вінниці
Детальніше
Вінниця прощається із 26-річним воїном, який став на захист країни на початку масштабної російської агресії
Детальніше