Як пройшов перший день перебування у Вінниці представників міст-побратимів Карслруе та Нансі

Як пройшов перший день перебування у Вінниці представників міст-побратимів Карслруе та Нансі

18:54 10.05.2024

10 травня у Вінниці з робочим візитом перебуває німецько-французька делегація. Після урочистої церемонії ратифікації угоди про побратимство нашого міста з Нансі та Тристоронньої угоди Карлсруе, Нансі та Вінниці гості мали можливість оглянути низку локацій та обговорити напрями подальшої співпраці.

Відвідали будівництво інноваційно-технологічного центру "Кристал", а також побували у одному із провідних центрів освіти та інновацій - Вінницькому національному технічному університеті, де для студентів та науковців влаштували зустріч із обговорення спільних проєктів щодо покращення просторової мобільності у відповідності з європейськими стандартами.

У перебігу візиту представники двох міст-побратимів Вінниці вшанували подвиг полеглих Героїв російсько-української війни. На площі Шевченка вони поклали квіти до стіни пам’яті воїнів, які віддали за свободу Батьківщини свої життя. Учасники делегації були вражені побаченим - тим, наскільки жорстокою є війна, масштабом нищення і руйнування людських доль. Це ще більше переконало у важливості об’єднання зусиль задля того, щоб допомогти Україні вистояти та відновитися. Це можливо, зокрема, через налагодження ефективного співробітництва в сфері економіки та впровадження новітніх технологій, - інформує Вінницька міська рада.

Як пройшов перший день перебування у Вінниці представників міст-побратимів Карслруе та Нансі

Одним із таких майданчиків є інноваційно-технологічний центр "Кристал", розбудову якого у час війни Вінниця продовжує завдяки грантовій допомозі Уряду Німеччини через німецьку федеральну компанію Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH та впроваджується Програмою розвитку ООН (UNDP) в Україні в межах проєкту "Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів". Заступник міського голови Андрій Очеретний наголосив на важливості реалізації цього проєкту не лише для Вінниці, а й всієї країни, адже він стане першим центром креативної економіки на її теренах.

Ми розпочали реновацію цієї будівлі у 2021 році із залученням коштів міського бюджету і державного. Але у 2022 році через повномасштабну війну були змушенні призупинити процес. Відновили його в 2023 році завдяки співпраці з проєктом розвитку ООН та GIZ. Тут передбачено і залучення бізнес-початківців, і навчання людей, і Fab Lab та коворкінг. У цілому хочемо, щоб на цьому майданчику було працевлаштовано більше тисячі людей, - розповів Андрій Очеретний. - Ми маємо зобов’язання перед міжнародними партнерами ввести в експлуатацію першу чергу цієї будівлі до кінця поточного року. Викликів багато, але ми впевнені, що в нас усе вдасться.

Як пройшов перший день перебування у Вінниці представників міст-побратимів Карслруе та Нансі

Заступник міського голови також зазначив, що інноваційно-технологічний центр "Кристал" стане потужним осередком кластеризації, об’єднання бізнесу, що дуже важливо і в умовах війни.

У зв'язку з війною у нас ще виник новий виклик - це релокація підприємств. Їх від початку вторгнення прийняли вже 358. Вони створили більше, ніж 1700 нових робочих місць. А загалом і місцевий, і релокований бізнес створили таких понад 3700¸ - наголосив він. - Наша ключова роль у тому, щоб ті, хто прагнуть відновити або налагодити свій бізнес мали можливість зробити це на пільгових умовах. І саме таке завдання стоятиме, зокрема і перед інноваційно-технологічним центром.

А завершальною частиною першого дня робочого візиту міжнародних партнерів стала зустріч із науковцями та студентами Вінницького національного технічного університету. Тут за участю мерів та представників міст-побратимів, заступника Вінницького міського голови Андрія Очеретного та, зокрема, фахівців КП "Агенція просторового розвитку" презентували проєкти з покращення міської мобільності. До обговорення в онлайн-режимі долучилася і виконавча директорка стартап-компанії Urbanloop з міста Нансі, Ноемі Беркоф.

Як пройшов перший день перебування у Вінниці представників міст-побратимів Карслруе та Нансі

Йшлося про рішення у сфері міської мобільності, які наразі у тестовому режимі плануються до впровадження у Вінниці, та до яких буде застосовано досвід Нансі та Карлсруе. Їх визначальними акцентами є безбар’єрність та інклюзія. Міжнародні партнери висловили готовність у спільній реалізації подібних ініціатив у Вінниці, оскільки вбачають тут великий потенціал і бажання адаптувати інфраструктуру до європейських стандартів та вже мають гарний досвід та напрацювання. Тож співпраця у цій сфері буде корисною для усіх як на рівні ресурсної підтримки, так і її освітньої складової, резюмували учасники зустрічі.

Нагадаємо, в освітній сфері між нашими містами за два роки вже налагоджено тісні контакти. Зокрема, відчутну підтримку вінницькі освітні заклади отримали і у вигляді гуманітарної допомоги, і через організацію навчально-оздоровчих турів для школярів. Своїми враженнями від однієї з таких поїздок учні ліцею №1 мали можливість сьогодні поділитися безпосередньо із мерами та представниками дружніх міст.

Нагадаємо, 10 квітня відбулась позачергова сесія Вінницької міської ради. Вона присвячена ратифікації у Вінниці угоди про побратимство нашого міста з французьким Нансі, а також ратифікації Тристоронньої угоди Карлсруе-Нансі-Вінниця. З вітальними словами виступили міський голова Вінниці Сергій Моргунов, мер Карлсруе Франк Ментруп та мер Нансі Матьє Кляйн.

Читайте також

Сертифікованих операторів машин механізованого розмінування у Вінниці стало більше
Детальніше
Вінницькі рятувальники поповнили автопарк та отримали допомогу від благодійників
Детальніше
Українська діаспора в німецькому місті Карлсруе створить унікальний мурал-вишиванку
Детальніше
Вінниця та Києво-Могилянська академія уклали Меморандум про співпрацю
Детальніше
З черговим візитом до Вінниці приїхав німецький волонтер Гельмут Діфенбах
Детальніше
Європейські партнери побачили, як працює найстаріша пасіка у Вінницькій громаді
Детальніше