Як поліцейська офіцерка Вінницької громади Іванна Фальчевська допомагає людям

Як поліцейська офіцерка Вінницької громади Іванна Фальчевська допомагає людям

15:48 19.02.2024

Іванна Фальчевська – поліцейська офіцерка Вінницької громади. Дівчина розповідає, що хотіла працювати в поліції ще з дитинства, але в органи потрапила не одразу. Перед цим встигла побувати і фельдшером у пожежному училищі, і радіотелеграфісткою в Збройних Силах. Здобула професію психолога. Але, зрештою, доля все ж привела її в поліцію. 

Спочатку Іванна вирішила стати дільничною. В січні 2022 року почала навчатись у Херсонській філії Одеської академії внутрішніх справ, проте вже 24 лютого мусила евакуюватися з міста, фактично у той самий момент, коли в Херсон заходили окупанти.

У Херсоні вдалось провчитися до 24 лютого

Взагалі, в Херсон я потрапила за перерозподілом, оскільки в мене не було профільної освіти. Шість місяців мала навчатися – це називається передпрофесійна підготовка. Так мене направили на навчання 18 січня, а 24 лютого почалася війна. Фактично ми залишали місто з одного боку, в той час, як з іншого – вже заходили окупанти, – згадує Іванна Фальчевська.

Завершувала навчання майбутня поліцейська вже заочно в Одеській академії.

Як поліцейська офіцерка Вінницької громади Іванна Фальчевська допомагає людям

За словами поліцейської, коли вона складала іспити, конкурс був надзвичайно великим: чотири претенденти на місце.

Відбирали дійсно кращих із кращих. Якщо з теорією в мене проблем не виникало, хоча й питання були доволі важкі, то з фізичною підготовкою було складніше. Біг та стрибки я здала, а ось із віджиманням – ніяк. Але коли про щось мрієш, то ставиш перед собою ціль і впевнено йдеш до неї. Я була така щаслива, коли подолала вступні випробування, що розцілувала екзаменаторів. Вони сьогодні іноді сміються з мене, кажуть: "Ти була така рада, ти й досі так тішишся?" Я ж відповідаю ствердно. Адже це справді те, чого я хотіла. Відчуваю себе тут на своєму місці, – каже поліцейська.

Бути поліцейською хотіла з дитинства

Іванна розповідає, що мріяла бути поліцейською з самого дитинства, навіть фільми полюбляла дивитися відповідні. Проте батьки відмовляли її від цієї ідеї.

Як поліцейська офіцерка Вінницької громади Іванна Фальчевська допомагає людям

У 14 років Іванна вступила у Вінницький медичний коледж. Після його завершення працювала фельдшером у Пожежному училищі (Вище професійне училище Львівського державного університету безпеки життєдіяльності міста Вінниця). Потім була радіотелеграфісткою у Збройних Силах.

Я хотіла бути військовим медиком, але вільного місця не було, а згодом ще й мою посаду радіотелеграфіста могли скоротити. Я зрозуміла, що це знак. Так і сказала батькам. Мама відповіла, що, мовляв, якщо вже так вирішила, то нехай, – каже Іванна.

У поліції дівчина спробувала себе на різних посадах. Зокрема, працювала у відділі комунікацій. 

Але мені не вистачало роботи "на землі", тож коли зайшла мова про поліцейських офіцерів громади, я відчула, що ось воно моє. Що саме тут я зможу застосувати усі свої знання і з медицини, і з психології, адже на той час я вже мала диплом психолога. Тому що поліцейський офіцер громади – це, як фельдшер чи терапевт у медицині – він має знати все: і в частині роботи, скажімо ЛОРа, і кардіолога, і хірурга. Також ПОГи – це і слідчі, і дізнавачі, і ювенальні поліцейські. Ми стали настільки близькими з жителями своєї території, що коли була відпустка, то мені телефонували – переживали, що я десь пропала, – ділиться спогадами Іванна.

У підпорядкуванні поліцейської територія за залізничним вокзалом

Поліцейські офіцери громади в межах реформи Нацполіції замінили дільничних інспекторів. ПОГи можуть регулювати дорожній рух, оформляти ДТП, розслідувати правопорушення, але головне їхнє завдання – допомогти тим, хто цього потребує.

Як поліцейська офіцерка Вінницької громади Іванна Фальчевська допомагає людям

ПОГи мають не лише більше функцій та повноважень, а й додаткове технічне забезпечення, наприклад, сучасний автомобіль, офісне приміщення та техніку. Цим усім, згідно з законодавством, має їх забезпечити громада, яка бажає, щоб на її території працювали поліцейські офіцери.

Іванна Фальчевська працює на поліцейській станції за адресою: О. Антонова, 12-А з листопада минулого року. Її зона обслуговування – територія за залізничним вокзалом: 

  • вул. М. Зерова, 
  • вул. Ю. Клена, 
  • вул. М. Шимка. 

Це загалом близько 6,5 тисяч людей.

Це не зовсім проста територія, але я і не хотіла просту. Тут багато закинутих приміщень, складів, поруч вокзал і ринки. Коли була дільничною, працювала на іншій ділянці, то там було легше. Проте мені навпаки подобається, коли є багато роботи й коли ти можеш бути корисною людям. Наше завдання, аби кожен мікрорайон міста був безпечним, і ми зробимо все для цього. До речі, з того, що я бачу, у нас зменшилась кількість випадків розпиття алкогольних напоїв на вулиці. Можливо річ у тім, що люди знають, що ми патрулюємо територію, – каже офіцерка.

Як розповідає поліцейська, загалом на території її обслуговування трапляються різні правопорушення. Це і крадіжки, і наркозлочини, і домашнє насильство.

Різні випадки вимагають різного підходу. Бувало, що доводилось і сім’ї рятувати. Коли, наприклад, чоловік дорікав дружині, що вона все не так робить, а він – молодець, працює. Я ж йому кажу: "А ти з дитиною пробував цілий день просидіти…". То нещодавно він вже готував їй подарунок до дня Святого Валентина. А було таке, що жінка мала дійсно піти від чоловіка, хоча й була вагітною. Я її підтримувала, допомагала. Днями вона народила і, до речі, відразу телефонувала мені, – ділиться спогадами Іванна.

ОСББ, переселенці, діти…

За словами поліцейської, дуже добре допомагають голови ОСББ. Вони не лише можуть підказати щось про ту чи іншу людину, а й вказують на порушення правил благоустрою, паркування в неналежному місці тощо.

Бувають випадки, що до ПОГів люди звертаються і через якісь непорозуміння з сусідами. Багато хто знає про мою медичну освіту, то нерідко навіть ввечері питають, якою таблеткою краще температуру збивати. Трапляється, що виклик надходить серед ночі. Я питаю, що сталось, і якщо потрібно – їду, адже це моя робота. Знаєте, це така робота, де треба любити людей і бути відданою своїй справі. Зараз мені дійсно подобається, що я роблю, щоправда, рідні досі звикають до мого графіку. Так, це справді 24 на 7, але я на це йшла, і мені подобається.

За словами Іванни Фальчевської, з початку повномасштабного вторгнення росії на територію нашої держави на Вінниччину переїхали десятки тисяч людей, які рятувались від війни. Хтось повернувся до своїх домівок, хтось поїхав далі, а хтось залишився. ПОГи працюють і з ними: підтримують, провідують, допомагають. Надають підтримку і сім’ям, які опинились в складних життєвих обставинах.

Працюють поліцейські в школах. Меншим діткам розповідають правила дорожнього руху. Зі старшими – говорять про булінг та інші правопорушення.

Дуже приємно, коли ці діти біжать тобі назустріч, радіють твоєму візиту. Нещодавно був випадок: ми розповідали, що до 14-річного віку за правопорушення дітей несуть відповідальність батьки, то одна дівчинка запитала чи звільнять її батька, якщо вона вчинить правопорушення. Як з’ясувалось, дитина не мала ніякого бажання робити погані вчинки, а запитувала із цікавості, – розповідає Іванна. – Взагалі у нас діти хороші. Спочатку, правда, вони трохи з обережністю на нас дивились, а зараз вже вітаються, запитують, коли наступного разу прийдемо. Кажуть, що теж хочуть стати поліцейськими. Це насправді дуже приємно.

Нагадаємо, «Ваша картка заблокована, для її відновлення повідомте номер картки, термін її дії та CVV-код». У поліції Вінницької області застерігають від не нової, але досі актуальної шахрайської схеми.

Читайте також

У Вінниці для дітей Захисників та ВПО провели тренінг про діджитал-професії
У Вінниці для дітей Захисників та ВПО провели тренінг про діджитал-професії
Детальніше
Вінничани вкрали жіночу сумку та алкоголь на базі відпочинку
Вінничани вкрали жіночу сумку та алкоголь на базі відпочинку
Детальніше
Вінницькі поліцейські встановили зловмисника, який обікрав таксиста
Вінницькі поліцейські встановили зловмисника, який обікрав таксиста
Детальніше
У Вінниці затримали закладчицю - планувала розкласти 20 доз PVP солі
У Вінниці затримали закладчицю - планувала розкласти 20 доз PVP солі
Детальніше
Вранці на вулиці Ботанічній у Вінниці зупинили водія під кайфом
Вранці на вулиці Ботанічній у Вінниці зупинили водія "під кайфом"
Детальніше
На Вінниччини затримали іноземця, який намагався підкупити прикордонників
На Вінниччини затримали іноземця, який намагався підкупити прикордонників
Детальніше