Вулиця Ватутіна в мікрорайоні Тяжилів носитиме ім'я Левка Лук’яненка

Вулиця Ватутіна в мікрорайоні Тяжилів носитиме ім'я Левка Лук’яненка

11:16 06.05.2022

Легендарні особистості України замість постатей родом з російської імперії. Так Вінниця позбувається від нав’язаної "сусідської" спадщини, перейменовуючи місцеві топоніми.

Серед них вулиця та провулок Ватутіна в мікрорайоні Тяжилів. Тепер вони будуть носити ім'я Левка Лук’яненка - політичного в'язня та "батька незалежності".

Левко Лук'яненко був дисидентом та співавтором Акту проголошення незалежності України. За свою антирадянську діяльність його засудили до смертної кари, але згодом її замінили на багаторічне ув'язнення.

Лук'яненко провів у радянських таборах понад 25 років. Відбувати термін його відправили в один з таборів Мордовії, де половина в'язнів були українцями, зокрема й колишні бійці УПА.

Я вважав себе за щасливу людину, що потрапив у таке середовище, - згадував Лук'яненко.

Він був серед засновників Української гельсінської групи, а на перших демократичних виборах до Верховної Ради УРСР став депутатом. І саме він написав Акт проголошення незалежності.

Про історію вулиці Ватутіна, яку перейменують на честь Левка Лук’яненка, розповіла докторка історичних наук і професорка Тетяна Кароєва.

Вулиця Ватутіна нині охоплює колишній Тяжилівський шлях, дорогу до слободи, згодом села, Тяжилів. За давніми традиціями ця дорога на село отримала відповідну назву. Нажаль, відновити історичну назву сьогодні неможливо, оскільки у Вінниці вже є вулиця Тяжилівська. Ім’я Ватутіна з’явилося у 1968 році, - зазначила вона.

Нагадаємо, у Вінниці з'явилось понад десять нових назв вулиць. Колишня вулиця Маяковського тепер Синьоводська. Так само перейменували провулок та тупик Маяковського, тепер вони Синьоводські.

Читайте також

У Вінниці схвалили Положення про найменування та перейменування об’єктів громади
Детальніше
У Вінниці на одне безконфліктне та безпечне перехрестя стало більше
Детальніше
У Вінниці з'явились сквери Долинки, Людвиківка та провулок Галицької Армії
Детальніше
На вулиці Архітектора Артинова у Вінниці облаштовують інклюзивне середовище
Детальніше
Сім вулиць та провулків у Немирівській громаді перейменують на честь Героїв
Детальніше
Хто з вінничан поповнив список діячів, чиї імена використовуватимуть при перейменуваннях
Детальніше